State of Emergency

State of Emergency

6,5
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS2 6.3
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
VIS Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
12.02.2002
Europa:
15.02.2002
Producent:
VIS Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
12.02.2002
Europa:
15.02.2002

State of Emergency - opis gry

State of Emergency to gra akcji przypominająca chodzoną bijatykę wyprodukowana przez szkockie studio VIS Entertainment i wydana przez Rockstar Games na PC, PlayStation 2 oraz Xboxa. W swoim czasie wyróżniało ją techniczne osiągnięcie - liczba postaci na ekranie dochodziła nawet do 250.

Inspiracją dla Szkotów były demonstracje, które w 1999 roku odbyły się podczas szczytu Światowej Organizacji Handlu w Waszyngtonie. W grze istnieje podobna instytucja, z tym że nie jest to World Trade Organization, tylko American Trade Organization. Punktem wyjścia dla (szczątkowej) fabuły jest ogłoszenie przez ATO stanu wyjątkowego. Gracz wciela się w jednego z pięciu zadymiarzy, którzy -- korzystając z tej okazji -- muszą rozpirzyć organizację. Są to Spanky (były gangster), MacNeil (były policjant), Bull (oprych), Libra (prawniczka) i Phreak (sierota).

 

Zadania, jakie stawia przed nami gra, mogą być różne i nie polegają tylko na demolowaniu dla demolowania. Czasami będziemy musieli kogoś uratować, innym razem zabić konkretną osobę lub wysadzić wskazany cel. Zadań jest aż 185. Pierwsze przenosi nas do centrum handlowego znajdującego się w fikcyjnym Capitol City (wzorowanym na Waszyngtonie), ale z biegiem czasu otrzymujemy dostęp do kolejnych miejscówek takich jak Chinatown, Eastside czy siedziba organizacji.

 

Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby mając możliwość obracania kamerą. Nasz podopieczny potrafi biegać i używać masy broni, które znajduje przebijając się przez ogarnięte chaosem miasto. Do wyboru mamy między innymi miecze, pistolety, uzi, karabiny, granatniki, strzelby, wyrzutnie rakiet, miotacze płomieni, granaty, koktajle Mołotowa czy elementy otoczenia, jak skrzynie, ławki lub kosze na śmieci. Ogólnie znajdziemy tu multum różnych przydatnych przedmiotów.

 

Do wyboru są dwa główne warianty zabawy - Revolution oraz Chaos. W Revolution rozpoczynamy z podstawowymi broniami i z czasem nasze wyposażenie staje się coraz lepsze, w Chaos natomiast musimy zgarnąć jak największą zdobycz punktową wyrabiając się w ciągu kilku minut. Bonusowe punkty zdobywamy np. wybijając szyby lub demolując samochody, kary zostają nam wlepione jeśli przypadkowo (lub nieprzypadkowo) zabijemy cywila. Wrogami w State of Emergency są przeważnie skinheadzi, gangsterzy i zbrojne ramię organizacji.

 

Za dobre wyniki w Chaos odblokowujemy jeszcze jeden tryb, Last Clone Standing, w którym nasze zadanie polega na tym, by przeżyć jako ostatni zadymiarz. Warto dodać, że wersja na Xboxa oferuje tryb multi dla czterech osób.

Wideo - State of Emergency

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper