State of Emergency 2

State of Emergency 2

6,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DC Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.04.2006
Europa:
21.04.2006
Producent:
DC Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.04.2006
Europa:
21.04.2006

State of Emergency 2 - opis gry

State of Emergency 2 to gra akcji wyprodukowana przez DC Studios i wydana przez SouthPeak Interactive. Względem poprzedniej części, która była specyficzną chodzoną bijatyką z wielką ilością postaci na ekranie, “dwójce” bliżej do shootera.

State of Emergency 2 to bezpośrednia kontynuacja “jedynki” rozgrywająca się dziesięć lat po wydarzeniach tam przedstawionych. “Dwójka” kontynuuje pewne wątki pierwowzoru, przedstawiając świat, w którym obywatele zostali pozbawieni praw przez reżim zwany po prostu “Korporacją”. W tej nowej rzeczywistości działa jedynie rachityczny ruch oporu, którego członkowie podejmują ważką decyzję o podjęciu walki przeciwko oprawcom.

 

Gracz kieruje poczynaniami członków Freedom, wspomnianego ruchu oporu. Ich liderem jest były gangster Spanky, jeden z bohaterów w pierwszej części SoE, ale pojawiają się również inne znajome twarze, np. Libra. Każdy posiada pewien zestaw unikalnych dla siebie umiejętności przydających się podczas zmagań z siłami zbrojnymi Korporacji.

 

SoE2 poszło w stronę strzelaniny TPP. W trakcie rozgrywki używamy rozmaitych broni (pistoletów, strzelb, uzi, granatów, wyrzutni rakiet, karabinów snajperskich, koktajlów Mołotowa), a także pojazdów - helikoptera, czołgu i łodzi. Na jednym poziomie Spanky operuje nawet działem.

 

Oprócz głównego trybu fabularnego gra oferuje także inne atrakcje pod postacią wyzwań (polegających generalnie na nabijaniu punktów na różne sposoby) i multiplayera dla maksymalnie czterech osób. W rozgrywce wieloosobowej znajdziemy szereg wariantów zabawy znanych z innych gier tego typu. Mamy tu do wyboru Deathmatch, Team Deathmatch, Last Man Standing czy Flag Attack. Zaangażować można się również w odblokowywanie nowych postaci i innych bonusów.

 

State of Emergency 2, pomimo zaimplementowania multiplayera, którego nie uświadczył oryginał wydany w wersji na PS2, doczekało się chłodniejszego przyjęcia. Recenzenci krytykowali sequel zwłaszcza za wszechogarniającą przeciętność i brak charakteru widoczny na tle lepszych shooterów.

Wideo - State of Emergency 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper