Manhunt

Manhunt

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS2 7.9
XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
18.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
09.12.2003
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
18.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
09.12.2003

Manhunt - opis gry

Manhunt jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier stworzonych przez Rockstar Games. Tytuł został wydany w 2003 roku na PlayStation 2 i Xboxa. W następnym roku produkcja trafiła na PC. O tym jaki produkt powołali do życia ludzie, którzy mają w swoim portfolio m.in. serię Grand Theft Auto, świadczy choćby fakt, że jego sprzedaż została zakazana w kilku krajach na świecie.

Jest to mieszanka gry akcji i skradanki, w której gracze wcielają się w Jamesa Earla Casha. Bohater został skazany na karę śmierci, jednakże w jakiś sposób udało mu się przeżyć egzekucję. Niestety trafił w ręce Lionela Starweathera, cierpiącego na zaburzenia psychiczne reżysera, jaki z całą pewnością zasługuje na miano psychopaty. Powołał on do życia reality show, na którego potrzeby zaadaptował całe miasteczko noszące miano Carcer City. Zadaniem naszego podopiecznego jest wydostanie się z tego koszmaru, co jest o tyle trudne, że na jego drodze stają przedstawiciele kilku miejscowych gangów, którzy nie cofną się przed niczym, byle tylko położyć go trupem.

W trakcie rozgrywki James korzysta z takich rodzajów broni jak plastikowe torby, którymi może dusić przeciwników, ostre jak brzytwa szkło, kij bejsbolowy czy choćby noże. Nie zabrakło tu także broni palnej, która jednak została zepchnięta na dalszy plan. Głównym elementem rozgrywki jest eliminowanie wrogów, a wypracowanie przewagi jest możliwe dzięki cierpliwości oraz umiejętności krycia się w cieniu. Choć bohater został tutaj przedstawiony jako zwierzyna, to przeciwnicy są jego ofiarami – produkcja w realistyczny sposób prezentuje grymasy bólu i przerażenia na ich twarzach, a przy tym jest wyjątkowo brutalna i eksponuje drastyczne szczegóły każdej egzekucji. Te zostały podzielone na trzy poziomy, które różnią się od siebie szybkością zadawanej przez bohatera śmierci i poziomem brutalności. Gracz może sam zdecydować o tym, który sposób najbardziej mu odpowiada.

Należy również odnotować, że po każdej ze scen poczynania gracza są poddawane ocenie, która została podana w formie gwiazdek. Nawet pomimo tego jednak zabawie nieustannie towarzyszy strach i poczucie niepewności.

Wideo - Manhunt

Komentarze (68)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper