Manhunt 2

Manhunt 2

Ocena wg platformy:

PC 7.3
Wii 7.7
PSP 7.3
PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar London
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
29.10.2007
Europa:
31.10.2007
Polska:
07.11.2008
Producent:
Rockstar London
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
29.10.2007
Europa:
31.10.2007
Polska:
07.11.2008

Manhunt 2 - opis gry

Manhunt 2 jest drugą odsłoną serii, która została zapoczątkowana przez Rockstar Games w 2003 roku. Produkcja została wydana w roku 2007 na PlayStation 2, PC, PlayStation Portable i Nintendo Wii. Gra kontynuuje brutalne założenia części pierwszej.

Ogólna koncepcja tego tytułu pozostała niezmieniona w porównaniu do pierwszej odsłony cyklu. Gracz wciela się tutaj w Daniela Lamba, więźnia zakładu karnego Dixmor, któremu przy pierwszej okazji udaje się stamtąd uciec. Wraz z nim zbiegł również Leo Kasper - seryjny morderca, który od tej pory ma być nauczycielem niezaprawionego w zabijaniu Daniela. Główny bohater nie tylko uczy się w jego towarzystwie rozmaitych sposobów na pozbawianie ludzi życia, lecz także stara się uciec przed depczącymi im po piętach łowcami nagród oraz zapełnić luki pamięci i rozwiązać zagadkę swojej przeszłości.

W porównaniu z pierwszym Manhuntem, rozgrywka nie doczekała się zbyt wielu zmian. Po raz kolejny zabawa polega więc na korzystaniu z różnorodnych gadżetów, ukrywaniu się w cieniu i atakowaniu przeciwników z ukrycia. Całość opiera się na prostym systemie blokowania na konkretnym wrogu - im dłużej gracz trzyma jakiegoś nieszczęśnika na celowniku, tym bardziej brutalną egzekucję może na nim wykonać. Ponownie otrzymujemy także do dyspozycji trzy rodzaje egzekucji, różniące się od siebie stopniem brutalności.

W grze znalazło się jednak miejsce na kilka nowości. Przede wszystkim gracz może wykonać egzekucję poprzez skok na przeciwnika z dużej wysokości. Ponadto do egzekucji można teraz wykorzystywać broń palną, a także elementy otoczenia. Możliwe stało się również kucanie oraz wspinanie na przeszkody terenowe. Dodatkowo, wersja na konsolę Wii robi użytek z kontrolerów ruchu, które są wykorzystywane nie tylko do poruszania postacią, lecz także w trakcie egzekucji, jakie wymagają wykonywania odpowiednich ruchów przy pomocy kontrolera Wii-Mote.

Gra wywołała wiele kontrowersji jeszcze przed premierą, przez co doczekała się czasowego zakazu sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. W efekcie deweloperzy musieli wprowadzić konieczne zmiany, co nie spodobało się fanom serii, przyzwyczajonym do ociekających brutalnością scen. Ponadto wersja na konsolę Nintendo Wii została w znacznym stopniu "ugrzeczniona" w porównaniu z wersjami na PlayStation 2 i PlayStation Portable.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Manhunt 2

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper