Resogun

Resogun

7,9
200 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.9
PS3 7.9
PS Vita 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2013
Europa:
29.11.2013
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2013
Europa:
29.11.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Resogun
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Recenzja gry: Resogun
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Resogun - opis gry

Resogun to strzelanka (shmup) wyprodukowana przez niezależne studio Housemarque, twórców między innymi Super Stardust HD. Tytuł wydano na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vicie w cyfrowej dystrybucji. Inspiracją dla Resogun były takie gry jak choćby kultowy Defender czy seria DoDonPachi.

Zadanie jest proste - kierując niewielkim stateczkiem musimy odbić atak kosmitów. Na zaliczenie czeka pięć poziomów, które składają się z trzech plansz. Same plansze mają kształt okręgu, tak że Resogun pod tym względem nie przypomina wielu innych [scrollowanych] shmupów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podczas rozgrywki zmagamy się z nacierającą armią kosmitów, omijając przy okazji wystrzelone przez oponentów pociski i różne inne graty będące efektem odbywającej się zadymy. Na każdym poziomie możemy zaangażować się w ratowanie uwięzionych ludzi. Aby to uczynić, najpierw należy zniszczyć tak zwanego Keepera, a następnie przetransportować ocalałych w bezpieczne miejsce. Jeśli się nie wyrobimy, nieszczęśnicy umrą, jeśli natomiast cała akcja zakończy się sukcesem - otrzymamy bonusy, np. bomby lub dodatkowe życia.

 

Gracz posiada do dyspozycji rozmaite środki przydające się podczas zmagań. Są to między innymi standardowe bronie typu bomby czy różnego rodzaju pociski, a także potężne efektowne ataki Overdrive, które możemy odpalić po zgarnięciu odpowiedniej ilości zielonych wokseli będących pozostałością po zniszczonych wrogach. W Resogun, jak przystało na shmupa, nie brakuje też tradycyjnych power-upów - osłon czy boosta służącego do wychodzenia z opresji w gorących sytuacjach. Umiejętne dysponowanie tymi dobrami jest wskazane, ponieważ produkcja Housemarque potrafi stawić opór. Nie tylko ilości przeciwników są tu wielkie, każdy poziom wieńczy ponadto starcie z ogromnymi gabarytowo bossem.

 

Resogun da się zaliczyć przy jednym posiedzeniu, ale twórcy pomyśleli też o replayability implementując tryb co-op dla dwóch graczy oraz sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami.

Wideo - Resogun

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper