Super Stardust Ultra

Super Stardust Ultra

7,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
XDev Europe
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.02.2015
Europa:
11.02.2015
Producent:
XDev Europe
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.02.2015
Europa:
11.02.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Super Stardust Ultra (PS4)
8.5
Recenzja: Super Stardust Ultra (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Super Stardust Ultra - opis gry

Super Stardust Ultra jest kolejną odsłoną znanej serii, która wcześniej debiutowała na PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PlayStation Vicie. Gra jest strzelaniną stylizowaną na staroszkolną produkcję w stylu Asteroids. Za pozycję odpowiada studio XDev Europe. 

Gra bazuje na wydanym w 1994 roku Super Stardust, a główne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Gracz pilotuje futurystyczny śmigłowiec i pilnuje porządku wokół okolicznych planet, strzelając do nadlatujących zewsząd asteroid i kosmicznych najeźdźców. Wzorem Asteroids trafienie w skały powoduje jej rozpad na mniejsze części, a przy ponownym uderzeniu liczna odłamków się zwiększa, i tak aż do całkowitej destrukcji. Niektóre asteroidy zwierają kryptonit, który kryje w sobie różnego rodzaju power-upy, jak np. tarcza ochronna, bomba niszcząca wszystko na ekranie czy dopałki do broni.
 
Super Stardust Ultra to w istocie najbardziej dopasiona i kompletna edycja Super Stardust. Zawiera w sobie wszystkie wymyślone do tej pory warianty rozgrywki (łącznie z DLC), 3 odmiany soundtracku (standardowy, retro i z udziałem orkiestry symfonicznej) oraz obsługę stereoskopowego 3D, które daje konkretnie po oczach. Zwłaszcza gdy dojdzie do eksplozji kierowanego przez nas statku. Całość śmiga w 60 fpsach i pełnym HD.
 
W nowej wersji gry  wszystkim zmieniono wystrój planet, z eleganckim najazdem kamery przed rozpoczęciem kosmicznej sieczki. Wzorem Resoguna, wszelkie komunikaty towarzyszące wydarzeniom na ekranie słyszymy bezpośrednio z głośnika umieszczonego w padzie. Największą atrakcją jest jednak całkowicie nowy tryb: Strumieniowanie na żywo, który udostępnia obraz z naszej rozgrywki, a oglądający go widzowie wpływają na jej przebieg, głosując za podrzucaniem dopałek albo zwiększeniem inwazji ze strony wroga. Tryb multiplayer w dalszym ciągu ogranicza się do lokalnych zmagań i wysyłanie znajomym wyzwań z pobitym rekordem. 
Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Super Stardust Ultra

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper