Nex Machina

Nex Machina

8,0
17 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS4 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.06.2017
Europa:
20.06.2017
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.06.2017
Europa:
20.06.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Nex Machina (PS4)
9.0
Recenzja: Nex Machina (PS4)
PS4

Nex Machina - opis gry

Nex Machina to strzelanina z widokiem z perspektywy lotu ptaka wyprodukowana i wydana przez fińskie niezależne studio Housemarque. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na PlayStation 4. Przy jego tworzeniu brał udział Eugene Jarvis, twórca takich klasyków, jak Defender, Robotron czy Smash TV.

Produkcja Housemarque posiada fabułę, ale ma on pretekstowy charakter. Akcja rozgrywa się w dalszej przyszłości. Technologia ludzkości rozwinęła się na tyle, że zaczęto budować roboty, które w końcu zyskały samoświadomość. Sztuczna inteligencja maszyn zaczęła zagrażać całej cywilizacji i jako samotny żołnierz musimy stawić im czoło. To właściwie tyle.
 
Rozgrywka przywodzi na myśl Smash TV, jeden z klasyków wyprodukowanych przez Jarvisa. Kamera zawieszona jest nad polem bitwy, zaś sam gameplay przypomina twin-stick shootery. Najważniejszym trybem gry jest kampania, która składa się z kilku poziomów. Można ją przejść w niecałą godzinę, ale żywotność wydłużają liczne sekrety oraz alternatywne drogi. Na naszej drodze możemy znaleźć ukryte pomieszczenia (znajdujące się dla przykładu za dającym się zniszczyć murem), szybkie wyzwania (np. wyeliminowanie konkretnego przeciwnika zanim zniknie) czy cywilów, których uratowanie dostarcza/pomnaża punkty. Zdobywanie punktów to zresztą jedna z tutejszych atrakcji. Nex Machina oferuje sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami i możliwość oglądania materiałów video nagranych przez innych (w domyśle: lepszych) graczy.
 
Kampanię można ogrywać także w co-opie z drugą osobą (dostępny jest jednak tylko wariant lokalny multiplayera), a poza tym dostępny jest tryb z wyzwaniami polegającymi między innymi na zdobyciu jak największej liczby punkty w konkretnym czasie czy przeżyciu ofensywy nieprzyjaciół. Wraz z postępami zdobywamy punkty, za pomocą których można odblokować kosmetyczne bonusy czy kolejne trudniejsze wyzwania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Nex Machina

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper