Super Stardust HD

Super Stardust HD

7,7
62 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.06.2007
Europa:
28.06.2007
Polska:
28.06.2007
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.06.2007
Europa:
28.06.2007
Polska:
28.06.2007

Super Stardust HD - opis gry

Super Stardust HD jest strzelaniną stylizowaną na staroszkolną produkcję w stylu Asteroids. Deweloperem jest studio Housemarque, a wydawcą Sony. Gra ukazała się w czerwcu 2007 roku na konsolę PlayStation 3. Super Stardust HD jest pierwszym tytułem na tę konsolę, który otrzymał wsparcie trofeów. W późniejszym czasie SSHD dostał także obsługę trybu 3D.

Gra bazuje na wydanym w 1994 roku Super Stardust, a główne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Gracz pilotuje futurystyczny śmigłowiec i pilnuje porządku wokół okolicznych planet, strzelając do nadlatujących zewsząd asteroid i kosmicznych najeźdźców. Wzorem Asteroids trafienie w skały powoduje jej rozpad na mniejsze części, a przy ponownym uderzeniu liczna odłamków się zwiększa, i tak aż do całkowitej destrukcji. Niektóre asteroidy zwierają kryptonit, który kryje w sobie różnego rodzaju power-upy, jak np. tarcza ochronna, bomba niszcząca wszystko na ekranie czy dopałki do broni.

Dalsza część tekstu pod wideo

Uzbrojenie obejmuje trzy odmienne typy strzałów: od zwykłego guna skało-łamacza, przez miotacz lawy na lodowych kulach kończąc. Wybór odpowiedniego arsenału odgrywa ważną rolę, ponieważ każda z pojawiających się na ekranie asteroid jest szczególnie wrażliwa na ataki z danej broni. Deweloper zadbał także o tryb multiplayer (kooperacja), gdzie dodatkową atrakcją jest wspólne łączenie ataków, zyskując w ten sposób na sile ognia. Tryb ten nie obsługuje jednak możliwości zabawy w Sieci. W tym przypadku umożliwiono przesyłanie swoich wyników w celu porównania ich z osiągnięciami innych graczy. Ogółem autorzy zwarli pięć różnych planet Układu Słonecznego, podzielonych na kolejnych pięć podmisji, uwieńczonych starciem z bossem.

Oprawa audiowizualna w Super Stardust HD robi ogromne wrażenie - podobnych wybuchów, rozbłysków i efektów specjalnych próżno szukać w konkurencyjnych tytułach z tego gatunku. Autorem klimatycznej i pasującej do przyjętej konwencji ścieżki dźwiękowej jest młody fiński kompozytor, Ari Pulkkinen.

Wideo - Super Stardust HD

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper