Pacer

Pacer

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS4 6.7
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
R8 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
29.10.2020
Europa:
29.10.2020
Producent:
R8 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
29.10.2020
Europa:
29.10.2020

Recenzja redakcji

Pacer - recenzja gry. Nieślubne dziecko Wipeouta
Roger Żochowski

Roger Żochowski

7.5
Pacer - recenzja gry. Nieślubne dziecko Wipeouta
PC PS4 XONE

Pacer - opis gry

Pacer (dawniej Formula Fusion) to gra traktująca o futurystycznych wyścigach (tzw. future racer) wyprodukowana i wydana przez niezależne studio R8 Games założone przez byłych pracowników Psygnosis Leeds (autorów m.in. Wip3out). Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PS4 i Xbox One.

W Pacer mamy do czynienia z futurystycznymi wyścigami rozgrywanymi w 2075 roku. Rozgrywka w produkcji R8 Games żywo przypomina popularną i cenioną serię WipEout. I tu, i tam zasiadamy za sterami nowoczesnych poduszkowców sunących nad powierzchnią ziemi (czy też toru). Podczas rozgrywki korzystamy z bocznych hamulców, które pozwalają sprawnie pokonywać zakręty (tu też kłania się WipEout), a także z broni. Co jednak warto dodać odnośnie do tych ostatnich, nie zdobywamy ich na torze, zamiast tego uzbrojenie wybieramy przed rozpoczęciem rywalizacji (do wyboru są zarówno dopałki ofensywne w rodzaju rakiet, jak i defensywne, dzięki czemu możemy pokusić się o wyposażenie odpowiadające naszemu stylowi gry). 

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy udostępnili kilka wariantów rozgrywki. Do wyboru mamy Quick, Time Trial, Clean, Speed Lap, Elimination, Endurance, singlową kampanię oraz The Beast, w którym rywalizują tylko dwie osoby, a gdzie można zdobyć najbardziej rzadkie skiny do pojazdów. Wspomniana kampania składa się z kilku etapów, tj. klas, które stopniowo oferują coraz bardziej wymagające wyzwania. W grze na premierę dostępnych było tylko kilka pojazdów, choć maszyny można modyfikować, tym samym wpływając na ich wygląd i osiągi, oraz czternaście torów. Nie wszystko jest jednak dostępne od początku - część zawartości należy uprzednio odblokować, osiągając postępy.

W grze nie brakuje multiplayera umożliwiającego rywalizowanie dziesięciu osobom jednocześnie. Na uwagę zasługuje ponadto Storm Mode, który przez twórców przedstawiany był jako wariacja battle royale.

Muzykę do Pacera przygotowali m.in. CoLD SToRAGE i Dub FX.

Gra oferuje tryb Replay Mode umożliwiający nagrywanie i dzielenie się klipami przez sieć.

Wideo - Pacer

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper