Wipeout Pure

Wipeout Pure

8,3
50 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Liverpool / SCEE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
24.03.2005
Europa:
01.09.2005
Polska:
01.09.2005
Producent:
SCE Studios Liverpool / SCEE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
24.03.2005
Europa:
01.09.2005
Polska:
01.09.2005

Wipeout Pure - opis gry

Wipeout Pure to pierwsza odsłona z serii Wipeout wydana na konsolkę PlayStation Portable. Ten futurystyczny racer miał swoją premierę 24 marca 2005 roku za sprawą Sony Computer Entertainment.

Gracz bierze udział w śmiertelnie niebezpiecznych wyścigach pojazdów unoszących się nad ziemią. FX300 Racing League, bo tak nazywa się turniej w Wipeout, dzieje się w 2197 roku, czyli sto lat po wydarzeniach w Wipeout 2097. Siadając za sterami bolidu, oprócz samej walki z trasą, na pilota czeka równocześnie starcie z konkurentami. Specjalne pola na mapie pozwalają na aktywację gadżetów w pojeździe, takich jak rakiety samonaprowadzające, osłona chroniąca czy dopalacz, które mogą przeważyć o zwycięstwie.

Do dyspozycji jest osiem teamów tworzących pojazdy. Podobnie jak w innych częściach każdy pojazd różni się od siebie statystykami, przez co inaczej zachowuje się podczas gry i potrzebna jest inna taktyka na zwycięstwo. Pojawiły się tutaj dwa nowe teamy, tj.  Harimau, należący do azjatyckiej organizacji humanitarnej oraz Triakis, który jest własnością korporacji zajmującej się produkcją broni, a przy okazji chcącej rozreklamować swoje produkty, dzięki udziałowi w turnieju FX300 Racing League. Im więcej sukcesów odnosimy, tym szybciej awansujemy na wyższą klasę szybkości bolidów. Zabawa oczywiście zaczyna się od najwolniejszej, a kończy na najszybszej. Grając w Wipeout Pure łatwo można wczuć się w zabawę, bowiem tytuł ten posiada specyficzny, a jednocześnie bardzo przystępny klimat. Ponadto bardzo dobrze odwzorowane jest wrażenie prędkości.

Zaimplementowano tutaj 16 tras, z czego cztery pojawiły się w poprzednich częściach. Oczywiście na potrzeby PSP zostały one nieznaczenie zmodyfikowane i podrasowane. Gra wspiera zabawę wieloosobową do ośmiu graczy naraz w kilku opcjach gry znanych z trybu dla pojedynczego gracza. Single Race, Tournament czy Time Trial to tylko niektóre z nich. Wipeout Pure wpisał się do czołówki gier wyścigowych, jakie powstały na PlayStation Portable i należy także do grupy najlepszych tytułów, które powstały na tę konsolkę. Grę charakteryzuje bardzo dobra oprawa audio-wideo, zaś w soundtrack swój wkład miał między innymi Tiesto i Aphex Twin.

Wideo - Wipeout Pure

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper