WipEout 2048

WipEout 2048

8,2
85 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Liverpool
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.01.2012
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012
Producent:
Studio Liverpool
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.01.2012
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Wipeout 2048 (PSV)
9.0
Recenzja: Wipeout 2048 (PSV)

WipEout 2048 - opis gry

WipEout 2048 to kolejna odsłona kultowej serii gier wyścigowych, która została stworzona przez ekipę Studio Liverpool. Gra została wydana na PlayStation Vita w 2012 roku, po raz kolejny pozwalając graczom zasiąść za sterami futurystycznych, unoszących się nad ziemią, pojazdów.

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, akcja WipEout 2048 rozgrywa się w niezbyt odległej przyszłości, kiedy to stawiane są pierwsze kroki w nowej odmianie wyścigów. Gracze wcielają się tu w role kierowców futurystycznych maszyn, którzy uczestniczą w zwariowanych zawodach rozgrywających się na zurbanizowanych terenach i w centrach miast. Do naszej dyspozycji oddano dziesięć zróżnicowanych torów, a lwia część z nich ma wielopoziomową konstrukcję. Kluczem do sukcesu jest zatem nie tylko parcie przed siebie, lecz również dogłębne poznanie każdej z tras i wykorzystanie ich budowy na własną korzyść. Podczas zabawy nieodzowne okazuje się również korzystanie z power-upów, które podzielono na ofensywne i defensywne – gracz musi wykazać się sprytem i odrobiną taktyki, by sprawnie nimi żonglować podczas wyścigu.

Dalsza część tekstu pod wideo

W grze obecna jest kariera dla pojedynczego gracza (rozgrywająca się na przestrzeni trzech lat - od roku 2048, do roku 2050). Uczestniczymy tu zarówno w klasycznych wyścigach, jak i w zawodach, w których naszym zadaniem jest atakowanie innych zawodników, by zdobyć jak największą ilość punktów. Wyścigi zostały podzielone na klasy, do których dostęp otrzymujemy po wejściu w posiadanie odpowiedniego "poduszkowca". Ponadto przygotowano tryb multiplayer, w którym możemy bawić się zarówno z innymi posiadaczami WipEout 2048, jak i z osobami grającymi w WipEout HD Fury.

Dopełnienie całości stanowi bardzo efektowna oprawa graficzna, a także ścieżka muzyczna - znalazło się w niej czternaście licencjonowanych utworów, a wiele z nich to zremiksowane wersje kawałków znanych z poprzednich części serii.

Niestety w tym samym roku, w którym gra trafiła do sklepów, Studio Liverpool zostało zamknięte w ramach przeprowadzanej przez Sony restrukturyzacji.

Wideo - WipEout 2048

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper