Wipeout 2097

Wipeout 2097

8,5
101 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
35.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1996
Europa:
10.1996
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
35.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1996
Europa:
10.1996

Wipeout 2097 - opis gry

Wipeout 2097 to gra wyścigowa z udziałem futurystycznych poduszkowców. Za jej produkcję i wydanie odpowiada Psygnosis. Tytuł był drugą częścią serii Wipeout i wprowadzał szereg ulepszeń względem oryginału. Wersja konsolowa ukazała się na PlayStation i Segę Saturn.

W Wipeout 2097 gracz uczestniczy w nowej lidze, ponad cztery dekady po zawodach, które odbyły się przy okazji pierwszej części serii.

 

Gameplay w założeniach nie uległ wielkim zmianom. Nadal ścigamy się pojazdami rozwijającymi wielkie prędkości (przy czym każdy posiada swoje plusy i minusy), nadal też jesteśmy zmuszeni ogarnąć posługiwanie się specjalnymi hamulcami ułatwiającymi wchodzenie w najostrzejsze zakręty. Ważna częścią rozgrywki są porozrzucane po torach power-upy w rodzaju rakiet, min czy osłon. Wśród nich znalazła się nowa broń - tzw. Quake Disruptor wypuszczający niszczycielską 'falę' mknącą po torze.

 

Twórcy wprowadzi zwłaszcza jedną znaczącą nowość - otóż w Wipeout 2097 możemy zniszczyć pojazdy konkurentów. Albo to oni mogą zniszczyć nas. Podczas wyścigu towarzyszy nam wskaźnik informujący o stanie bolidu. Jeśli przyjmiemy za dużo obrażeń (dotyczy to także uderzania w ściany), wypadamy z zawodów. Co istotne, w grze istnieje broń eliminująca rywali po jednym celnym strzale.

 

Jeśli chodzi o same wyścigi, do wyboru są łącznie cztery klasy (Vector, Venom, Rapier, Phantom). Każda z nich zwiększa poziom trudności, czego efektem jest rywalizacja prowadzona w szybszym tempie i z agresywniejszymi przeciwnikami.

 

Poza głównym trybem do wyboru są także inne wyzwania, których wykonanie otwiera nam dostęp do nowych funkcji/opcji, tras oraz pojazdów.  

 

Wipeout 2097 oferował tryb dla dwóch graczy, ale nie przez split-screen. Gracz zamiast tego potrzebował dwóch konsol, kabelka do ich połączenia, dwóch telewizorów oraz dwóch kopii gry.

Wideo - Wipeout 2097

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper