WipEout HD

WipEout HD

8,2
104 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
28 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
25.09.2008
Europa:
25.09.2008
Polska:
25.09.2008
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
28 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
25.09.2008
Europa:
25.09.2008
Polska:
25.09.2008

WipEout HD - opis gry

WipEout HD jest grą wyścigową osadzoną w futurystycznym świecie wyprodukowaną przez SCE Studio Liverpool i wydaną przez Sony we wrześniu 2008 roku na PlayStation 3 w dystrybucji cyfrowej. Jest to pierwsza gra z serii WipEout, jaka pojawiła się na trzeciej Plejstacji.

Produkcja Sony Liverpool nie jest całkowicie nowym tytułem. Tak naprawdę to zbiór najlepszych elementów z dwóch wcześniejszych części (Wipeout Pure oraz Wipeout Pulse) znanych z PlayStation Portable. Twórcy powyciągali trasy, bronie, muzykę oraz całą mechanikę rozgrywki, podkręcili oprawę graficzną do standardów PlayStation 3 oraz dodali obsługę trofeów. System sterowania przeniesiono żywcem z PSP - model jazdy jest dopracowany do perfekcji i jest tym, co najlepsze dla każdego fana trudnych, technicznych racerów, którzy lubią urywać tysięczne części sekundy na każdym okrążeniu.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Główna kampania została skonstruowana podobnie jak w Wipeout Pulse na PSP. Do zaliczenia mamy osiem lig, a w każdej z nich do sprawdzenia jest siatka eventów. Można samemu ustawić sobie poziom trudności (trzy do wyboru) i podchodzić do kolejnych wyzwań według własnego "widzimisię" (kolejność dowolna). Choć typy zawodów są dość standardowe, zapewniono nam  wystarczającą różnorodność. Są więc zwykłe wyścigi, Time Triale (trzeba zrobić najlepszy czas po kilku okrążeniach), Speed Laps (należy przejechać jedno okrążenie jak najszybciej), wyzwania typu Zone (pojazd sam przyspiesza wraz z kolejnymi zaliczonymi sekcjami; trzeba utrzymać się na trasie jak najdłużej), czy w końcu puchary (kilka wyścigów pod rząd, wygrywa najlepszy w klasyfikacji generalnej).

 

Największą i, co oczywiste, najbardziej widoczną różnicą jest usprawniona oprawa graficzna. Już dwie ostatnie odsłony na PSP prezentowały się bardzo atrakcyjnie (jak na standardy małej, przenośnej konsolki), ale WipEout HD jest już prawdziwą ucztą dla oczu. Utwory muzyczne  z kieszonkowych wersji WipEouta świetnie dostosowano pod dźwięk przestrzenny.

Wideo - WipEout HD

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper