Metal Slug 7

Metal Slug 7

7,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SNK Playmore
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
22.07.2008
Europa:
27.02.2009
Producent:
SNK Playmore
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
22.07.2008
Europa:
27.02.2009

Metal Slug 7 - opis gry

Metal Slug 7 to dwuwymiarowa gra akcji typu run and gun wyprodukowana przez SNK Playmore i wydana w Europie przez Ignition Entertainment. Tytuł pierwotnie ukazał się tylko na NDS-a. Jego rozbudowana wersja, znana jako Metal Slug XX, ukazała się natomiast także na PSP oraz Xboxa 360.

W grze wybrać możemy spośród szóstki komandosów, którzy najpierw wyruszają powstrzymać niecną intrygę generała Morgena, a potem muszą stawić czoło także tajemniczej armii przybyłej z przyszłości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka nie uległa zmianie względem poprzednich części. Naszym podopiecznym posuwamy się tutaj naprzód odstrzeliwując rzesze pomagierów Morgena. Sterowanie, jak w takich grach bywa, jest proste. Za pomocą Y strzelamy, wciskając A -- w zależności od kontekstu -- rzucamy granatem lub walczymy w zwarciu, z kolei R służy do przełączania podstawowych broni. Dostępne w grze postacie, co warto dodać, nie różnią się tylko wyglądem. Posiadają one także unikalnego rodzaju ataki odpalane po wciśnięciu Y oraz kierunków.

Po drodze znajdujemy nowe pukawki. Mogą to być ciężkie karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, lasery i inne. Rozgrywkę urozmaicają od czasu do czasu także pojazdy zwane “metal slugs” - czołg, odrzutowiec czy dwunożny robot.

Oprócz głównego trybu zabawy, który możemy ogrywać na trzech stopniach trudności, dostępnych jest również 80 misji specjalnych (ich wytyczne mogą być różne). W ich trakcie otrzymujemy punkty, które decydują o naszej randze.

Gra korzysta z unikalnej funkcji konsoli, pozwalając nam śledzić zmagania na dwóch ekranach. Na górnym rozgrywa się właściwa akcja, na dolnym natomiast mamy mapkę z zaznaczonymi na niej jeńcami oraz przedmiotami.

Wideo - Metal Slug 7

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper