Space Invaders Extreme 2

Space Invaders Extreme 2

7,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2009
Europa:
02.10.2009
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2009
Europa:
02.10.2009

Space Invaders Extreme 2 - opis gry

Space Invaders Extreme 2 to strzelanka wyprodukowana przez Taito i wydana przez Square Enix. Tytuł, w odróżnieniu od pierwszej części Extreme, ukazał się tylko na NDS-ie. Gra uwspółcześniała formułę jednego z największych klasyków elektronicznej rozrywki.

Założenia wyglądają podobnie jak w przypadku pierwowzoru oraz jego późniejszych inkarnacji. W grze przejmujemy kontrolę nad działkiem, które porusza się tylko w prawo i lewo na dolnym ekranie konsoli. Nasze zadanie sprowadza się do eliminowania statków kosmicznych należących do wrogo nastawionych kosmitów. Podczas zmagań napotkamy pięć rodzajów tytułowych najeźdźców - każdy o innym kolorze, każdy zostawiający innego rodzaju dopałki, np. osłonę, bombę czy laser. Akcja toczy się na obu ekranach konsoli, ale przeważnie skupiamy się na tym dolnym. Ulega to zmianie gdy ścieramy się z bossem albo podczas specjalnych tzw. rund.

Ową rundę możemy sprokurować zestrzeliwując migające UFO. Jeśli w trakcie jej trwania załatwimy atakujących najeźdźców, włączy się Fever Time. Fever Time zwiększa siłę rażenia broni, a przeciwnicy zostawiają po sobie znacznie więcej punktów. Na uwagę zasługuje również patent o nazwie Bingo. Czasami na górnym ekranie pojawi się plansza o wielkości 3x3. Plansza składa się z kwadratowych pól o trzech różnych kolorach, w których to polach umieszczone są inne kwadraty. My musimy sprawić, by zaświeciły się rząd trzech z nich, co da się uczynić zestrzeliwując odpowiednich przeciwników. Jeśli nam się uda, włączamy Super Fever Mode.

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. W Score Attack musimy zdobyć jak najwięcej punktów, w Time Attack uporać się z wyzwaniem jak najszybciej, a w Ranking Mode chodzi z grubsza o to samo co w Score Attack, ale tym razem mamy tylko jedno życie. Dostępny jest też multiplayer.

Wideo - Space Invaders Extreme 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper