Metal Slug XX

Metal Slug XX

7,9
24 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 7.8
X360 10.0
PSP 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SNK Playmore
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.12.2009
Europa:
25.06.2010
Producent:
SNK Playmore
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.12.2009
Europa:
25.06.2010

Metal Slug XX - opis gry

Metal Slug XX to dwuwymiarowa gra akcji typu run and gun wyprodukowana i wydana przez SNK Playmore. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation Portable, a niedługo później został przeniesiony także na Xboxa 360, gdzie był dostępny w cyfrowej dystrybucji. Metal Slug XX to rozbudowana wersja Metal Slug 7 z NDS-a.

Gra opowiada tę samą historię co oryginalna ‘siódemka’. Do dyspozycji otrzymujemy tu szóstkę komandosów (w XX jako dlc dochodzi także siódma postać), którzy najpierw muszą powstrzymać generała Morgena, a w dalszej kolejności tajemniczą armię przybyłą z przyszłości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka oczywiście nie uległa zmianie. Nasz podopieczny/podopieczna przebijają się przez najeżone niebezpieczeństwami plansze eliminując po drodze hurtowo rzesze pomagierów generała. Używać możemy podstawowych broni, pomiędzy którymi można się przełączać, granatów, a także walczyć wręcz. Każdy z tutejszych bohaterów posiada unikalne umiejętności.

W trakcie przeprawy znajdujemy na naszej drodze lepsze lub gorsze pukawki (ciężkie karabiny maszynowe, lasery, wyrzutnie rakiet), a także wielkie pojazdy zwane “metal slugs”, za których sterami przyjdzie nam kilka razy zasiąść. Spośród nich wymienić można czołg, samolot i dwunożnego robota (mecha).

Podobnie jak w pierwowzorze, żywotność gry wydłuża zestaw wielu wyzwań z trybu Combat School. Do tych podstawowych dostępnych w zwykłej ‘siódemce’ (stawiający przed nami różne wytyczne) dochodzą nowe stworzone z myślą o największych wyjadaczach.

Innym novum w wersji XX, oprócz nowej postaci i bonusowego zestawu wyzwań, jest też tryb multiplayer. Dwóch graczy może ze sobą kooperować w głównym trybie fabularnym.

Wideo - Metal Slug XX

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper