Bangai-O Spirits

Bangai-O Spirits

7,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.03.2008
Europa:
29.08.2008
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.03.2008
Europa:
29.08.2008

Bangai-O Spirits - opis gry

Bangai-O Spirits to scrollowana strzelanka (określana przez twórców terminem “missile action”) wyprodukowana przez japońskie studio Treasure i wydana w Europie przez D3 Publisher. Tytuł był kontynuacją Bangai-O z Nintendo 64 i Dreamcasta.

W Bangai-O Spirits fabuła występuje w szczątkowych ilościach. Gracz wciela się w pilota tytułowego mecha (do wyboru są chłopak Masato i dziewczyna Ruri), na którego czeka grubo ponad setka rozmaitych misji do wykonania. Narracja sprowadza się tu tylko scenek w tutorialu i zakończenia, w którym para głównych bohaterów mówi, iż “są w zakończeniu tylko po to, żeby nie wkurzyć fanboyów”.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podczas rozgrywki wykorzystywane są dwa ekrany konsoli. Na dolnym obserwujemy właściwą rozgrywkę, a na górnym mamy do dyspozycji mapkę aktualnego poziomu i zaznaczoną tam naszą lokalizacją. Wszystkich, jak już wspomnieliśmy, jest tutaj grubo ponad sto, konkretnie - 160 (nie musimy jednak zaliczać wszystkich). Co więcej, twórcy oddali też do naszej dyspozycji edytor dzięki któremu tworzymy własne wyzwania. Jak przystało na rasowego shmupa, w Bangai-O Spirits stawiamy czoło całym armiom nieprzyjaciół i unikamy pułapek. Do wyboru mamy różne rodzaje uzbrojenia (nawet takie bardziej cudaczne), jednak zabrać ze sobą możemy tylko kilka broni, które podpinamy pod konkretne przyciski. Ciekawym rozwiązaniem jest obecność grawitacji, zjawiska raczej nie występującego w grach tego gatunku.

 

Gra oprócz głównego trybu posiada również tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób oraz funkcje sieciowe pozwalające dzielić się osiągniętymi wynikami oraz stworzonymi poziomami.

 

Co warto dodać, wersja amerykańska i europejska doczekała się kilku bonusów (m.in. nowe levele) nieobecnych w japońskim oryginale.

Wideo - Bangai-O Spirits

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper