Contra 4

Contra 4

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.12.2007
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.12.2007

Contra 4 - opis gry

Contra 4 to gra typu run and gun wyprodukowana przez studio WayForward Technologies i wydana przez Konami na NDS-a. Była to w sumie jedenasta odsłona serii i zarazem kontynuacja Contra III: The Alien Wars ze SNES-a. Gra nie ukazała się w Europie.

Akcja toczy się w XXVII wieku, dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w Contra III: The Alien Wars. Po krótkim okresie pokoju kosmici wracają. Rząd światowy wysyła swoich czterech najlepszych komandosów na archipelag Galuga (miejsce w którym rozgrywała się pierwsza część serii), gdzie doszło do pewnych bardzo niepokojących sygnałów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pod względem rozgrywki Contra 4 wraca do korzeni. Wiele rozwiązań przywodzi na myśli pierwszy trzy jej odsłony, zwłaszcza ‘trójkę’. Rozgrywkę śledzimy obserwując oba ekrany konsoli. Nasz podopieczny może w trakcie zmagań zgarniać power-upy oferujące nowe bronie, a następnie mieć je do dyspozycji w inwentarzu (ale nie więcej niż dwie). Gra umożliwia nawet wyrzucenie power-upa, co daje możliwość wypróbowanie nowej dopałki bez konieczności pozbywania się tej potencjalnie lepszej. Oprócz tego komandos może także używać linki z hakiem i chwytać się niektórych elementów otoczenia.

 

Contra 4 składa się z dziewięciu poziomów. Sześć z nich jest scrollowanych, w trzech akcję śledzimy zza pleców podopiecznego (na jednym ekranie mamy wtedy rozgrywkę, a na drugim mapkę). Levele często przywodzą na myśl miejscówki z pierwszych trzech części. Przed rozpoczęciem zmagań mamy do wyboru trzy stopnie trudności. Easy jest najłatwiejszy, ale ‘karą’ za jego wybór jest niemożność ogrania dwóch ostatnich etapów. Normal i Hard różni się z kolei -- oprócz szybszych i liczniejszych przeciwników -- zakończeniem.

 

Po przejściu kampanii (Arcade Mode) możemy odblokować tryb z czterdziestoma specjalnymi wyzwaniami. Twórcy postarali się również o atrakcje dla długoletnich fanów serii - oryginalne wersje Contra i Super C, dwa komiksy, galerie i wywiady.

Wideo - Contra 4

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper