Halo 3

Halo 3

Ocena wg platformy:

X360 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
25.09.2007
Europa:
26.09.2007
Polska:
26.09.2007
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
25.09.2007
Europa:
26.09.2007
Polska:
26.09.2007

Halo 3 - opis gry

W 2007 roku Bungie ponownie odziało graczy w pancerz Chiefa wraz z premierą pierwszego Halo w HD. Wprawdzie obyło się bez prawdziwej rewolucji w kwestii grafiki (silnik, na którym hula Halo 3 to mocno zmodyfikowana wersja narzędzi Bungie użytych przy produkcji wcześniejszych odsłon serii), ale wizualia przy skali oferowanych terenów działań zapewniły tak oczekiwaną, nową jakość. Za sferę muzyczną wciąż odpowidał doskonale znany fanom duet Martin O'Donnell i Michaels Salvatori.

Sama rozgrywka jest rozwinięciem pomysłów znanych już z pierwszego i drugiego Halo. Master Chief w towarzystwie sztucznej inteligencji, Cortany, musi przebić się przez ciąg niebezpieczeństw, by przechylić szalę zwycięstwa w przetaczającym się przez międzyplanetarną pustkę konflikcie na ludzką stronę. Walki z użyciem pojazdów John-117, superżółnierz programu Spartan, toczy z podzielonymi siłami Covenantów i pasożytniczym kolektywem The Flood, którego uosobieniem jest istota zwana Gravemind. Przez linię fabularną można przebrnąć zarówno samemu, jak i w trybie kooperacji, gdzie przewidziano możliwość wspólnej gry do 4 graczy. W Halo 3 nie mogło oczywiście zabraknąć szalenie popularnego multiplayera, gdzie główną nowością jest tryb Forge pozwalający graczom tworzyć własne mapy i dzielić się nimi z resztą społeczności fanów. Nie poprzestano jednak na dorzuceniu swoistego edytora - wieloosobowa zabawa doczekała się potężnego rozbudowania jeśli chodzi o dostępne opcje gry, tak aby każdy mógł znaleźć interesujący go wariant sieciowych potyczek. Dodatkowo funkcja "Theatre" umożliwia nagrywanie najlepszych momentów multiplayerowych zmagań i udostępnianie tak powstałych klipów.

Halo 3 odniosło ogromny sukces, sprzedając się dotychczas (styczeń 2013) w prawie 12 milionach ezgemplarzy, doskonale spełniając się jako jeden z flagowych tytułów w bibliotece Xboksa 360. Docenili ją także branżowi dziennikarze, choć jak zwykle nie obyło się bez zdrowej dozy krytycyzmu, w tym zwróceniu uwagi na zbyt zachowawczą konstrukcję kampanii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Halo 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper