Halo: Combat Evolved Anniversary Edition

Halo: Combat Evolved Anniversary Edition

Ocena wg platformy:

X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
343 Industries/Saber Ind./Certain Affinity
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
15.11.2011
Polska:
15.11.2011
Producent:
343 Industries/Saber Ind./Certain Affinity
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
15.11.2011
Polska:
15.11.2011

Halo: Combat Evolved Anniversary Edition - opis gry

Halo: Combat Evolved Anniversary Edition to odświeżona wersja znanego z pierwszego Xboksa Halo: Combat Evolved, będąca owocem wspólnej pracy aż trzech studiów deweloperskich - 343 Industries, Saber Interactive i trzymającego pieczę nad rozgrywką wieloosobową Certain Affinity.

Dzięki remake'owi gracze mogą cofnąć się do 2002 roku i w nowej oprawie graficznej sprawdzić grę, którą bez kozery można nazwać kultową. Jako Master Chief po kosmicznej bitwie z siłami Covenantów lądujemy na strukturze o budowie pierścienia, tytułowym Halo, gdzie wraz z rozbitkami ze statku UNSC Pillar of Autumn staramy się rozwikłać jej tajemnicę. Oprócz walki z przymierzem obcych, spotykamy też pasożytniczą rasę zwaną Flood, której przedstawiciele mutują inne formy życia, przejmując nad nimi całkowicie kontrolę.

Halo: Combat Evolved Anniversary Edition doczekało się odpowiedniego liftingu, działa ono w oparciu o silnik napędzający wcześniej Halo: Reach. Co ciekawe, w każdej chwili za pomocą jednego przycisku jesteśmy w stanie przełączyć się na grafikę znaną z oryginału, co doskonale pokazuje, jak ogromny przeskok w kwestii oprawy wizualnej zaliczyła branża gier wideo przez ostatnie dziesięć lat. Zremasterowano także doskonałą ścieżkę dźwiękową autorstwa Martina O'Donnella i Michalea Salvatori oraz wszystkie efekty dźwiękowe. Świetnym dodatkiem jest możliwość ukończenia kampanii wraz z z innym graczem w kooperacji. Nie mogło zabraknąć także osiągnięć, w listę których twórcy wyposażyli jednego z najlepszych, konsolowych FPS-ów, przeżywających drugą młodość dekadę po premierze.

Pojawił się także sieciowy multiplayer (Halo: Combat Evolved oferowało multiplayerową zabawę wyłącznie na jednej konsoli lub ich kilku sztukach złączonych za pomocą System Link) działający na silniku Halo: Reach, gdzie znaleźć można remake'i siedmiu map znanych już z Combat Evolved i Halo 2. Gra oferuje też inspirowaną jednym z leveli mapę do trybu Firefight, w którym wraz z towarzyszami lub kontrolowanymi przez konsolę botami rozprawiamy się z kolejnymi falami przeciwników.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Halo: Combat Evolved Anniversary Edition

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper