Splitgate

Splitgate

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC 10.0
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
1047 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
24.05.2019
Europa:
24.05.2019
Producent:
1047 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
24.05.2019
Europa:
24.05.2019

Splitgate - opis gry

Splitgate to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby nastawiona na wieloosobowe potyczki. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało niezależne studio 1047 Games. Tytuł ukazał się na komputerach i dostępny był do pobrania za darmo (model F2P).

Rozgrywka - Splitgate

Splitgate to strzelanina FPP mocno inspirowana popularną serią Halo należącą do Microsoftu. Jak zapewniali developerzy ze studia 1047 Games, są oni jej wielkimi fanami. Ich gra jest nastawiona na multiplayer, nie ma tu kampanii fabularnej, choć zaznaczyć warto, że istnieje możliwość rywalizowania z botami kierowanymi przez sztuczną inteligencję.

Tytuł posiada cechę, która ma wyróżniać go na tle konkurencyjnych strzelanek. Jest to mianowicie możliwość tworzenia podczas rywalizacji portali. Można je umieścić w dowolnym miejscu, a następnie nie tylko przedostawać się dzięki nim z punktu A do punktu B (zaskakując np. rywali), ale również strzelać - pociski przelatują bowiem przez nie z taką samą łatwością, co da się w kreatywny sposób wykorzystać. Starcia wszyscy rozpoczynają z tym samym wyposażeniem, toteż na początku szanse są równe. Lepsze bronie pojawiają się na planszach z czasem. Do dyspozycji mamy różne, lekko futurystyczne rodzaje uzbrojenia, jak karabin plazmowy, strzelbę, pistolet, karabin snajperski itd. Wiele z nich ma swoje odpowiedniki w serii Halo. Poza tym wzorem tej serii możemy też zadawać ciosy kolbą, gdy znajdujemy się blisko nieprzyjaciela.

Splitgate oferuje dość standardowe (jak na FPP) warianty rozgrywki, np. Domination, King of the Hill czy Team Deathmatch. Grać razem może maksymalnie dziesięć osób jednocześnie. Wraz z postępami gromadzimy doświadczenie, które pozwala odblokowywać dodatkową zawartość, np. nowe mapy w potyczkach liczących się do rankingów (w rywalizacji ‘towarzyskiej’ są one dostępne na starcie). Można też zdobywać rozliczne elementy pozwalające modyfikować wygląd naszej postaci. 

Wideo - Splitgate

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper