Poradnik (Trophy Guide) #9 - God of War: Chains of Olympus

Poradnik (Trophy Guide) #9 - God of War: Chains of Olympus

Adrian Markiewicz | 02.08.2014, 15:20

Chains of Olympus to port gry z PSP na PS3. Mimo iż to tytuł z małej konsolki, to czuć w nim moc! Tym razem musimy uratować Heliosa szlachtując przy tym zastępy wrogów  i przelewając hektolitry krwi. Rozgrywka tak jak achievementy nie zmieniły się specjalnie i znów, musimy rozrywać na strzępy i podrzynać gardła! Zapraszam do poradnika!

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 4/10
Liczba trofeów offline - 36(1, 5, 10, 20)
Liczba trofeów online - brak
Czas potrzebny do zdobycia platyny - 10h
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 2

Kilka porad na początek

  • Tak jak w każdym God of War, pamiętaj by już na samym początku poznać wachlarz combosów Kratosa. Pomoże to w szybszym pokonywaniu miejscówek jak również ponownie przy okazji walki na arenach!

  • Nawet jeżeli nie czujesz się weteranem serii ani żadnym wymiataczem w tego typu grach, zalecam byś odpalił grę na poziomie SPARTAN. Wtedy gra będzie stanowić umiarkowane wyzwanie a jednocześnie wpadnie kilka trofeów z tym związanych

  • W grze ponownie powracają areny. Na szczęście są one o wiele prostsze niz w poprzednich częściach. Jeżeli udało Ci się pokonać owe areny w innych grach, to tutaj nie powinieneś mieć żadnych problemów!

God of War: Chains of Olympus Achievements


My destiny is to bring chaos upon World

Big Spender- Najprostszy trofik w grze. Wystarczy, że ulepszysz dowolną broń z poziomu pierwszego na drugi.

Man Overboard- Trofeum fabularne. Gdy na początku gry zniszczysz flotę Persów, trofeum wpadnie!

All Beam Walks Completed- Trofeum fabularne. W pewnym momencie pierwszego poziomu, staniesz przed rzędem belek, po których musisz przejść. Jeżeli ta sztuka Ci się uda, zgarniasz "aczik"!

Eye for an Eye- Tutaj musisz wykazać się spostrzegawczością i znaleźć charakterystyczne już dla serii "Gorgon's Eyes". Poniżej znajdziesz wideo, które nie tylko pokaże miejscówki wszystkich ukrytych oczu ale także pomoże w odnalezieniu "Phoenix Feathers", które wymagane są by zdobyć For the Birds

For the Birds- Musisz zebrać wszystkie "Phoenix Feathers". Jest ich w sumie 15. Jak je odnaleźć, patrz na trofeum Eye for an Eye

You Complete Me- Musisz wymaksować wszystkie bronie oraz każdą posiadaną magię. Jest tego sporo i ilość red orów potrzebnych do kolejnych ulepszeń drastycznie rośnie w przypadku maksowania na ostatni poziom.

W sumie musisz zgromadzić 75k red orbów co może wydawać się zawrotną sumą, jednakże jeżeli odpalisz grę na poziomie EASY, wtedy przeciwnicy pozostawiają po sobie znacznie więcej orbów. Otwieranie skrzyń również gra tutaj pierwsze skrzypce.

Musisz też pamiętać, że maksując relikt "Sun Shield" pierwszy upgrade kosztuje 1500 orbów, natomiast trzeci jest darmowy, ponieważ uzyskasz go podczas przechodzenia gry!

Hit Me Baby- Musisz zrobić 200 hit combo. Nie jest to duży problem, jeśli wiesz gdzie i jak. Po więcej patrz Heavy Hitter!

Mutton for Punishment- Trofeum z pozoru bardzo łatwe, jednakże miałem z nim spory problem, ponieważ w grze nie zwracasz uwagi w jaki sposób wykanczasz przeciwników. Tutaj by isiągnąc trofeum musisz podreżnąć gardło 50 satyrom. Przeciwnicy nie są zbyt wymagający jednak trzeba uzbierać aż 50 takich akcji!

Wiele miejsc przetestowałem i najlepszym wydawała się być półokrągła sala pełna zamieniających w kamień strumieni. Tam też walczysz z hordą Satyrów. Obowiązkowy oczywiście jest poziom EASY, by ułatwić sobie sprawę. Poniżej wideo, które ukazuje dokładnie miejscówkę, o której mówię!

Rejected- Osiągnięcie bardzo proste w swej istocie i jedyne czego potrzebujesz to relikt Sun Shield. Owym reliktem musisz sparować 50 wrogich ataków!

To trofeum możesz wykonać gdziekolwiek. Szczerze poelcam momenty, w których walczysz w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie wyjścia blokują magiczne bramy. Postaraj się zabić wszystkichy przeciwników, prócz jednego. Następnie po prostu ustaw się w jednym miejscu i czekaj na atak przeciwnika. Gdy ten nadejdzie po prostu naciśnij by skutecznie blokować. Powtórz to 50 razy i "aczik" jest Twój!

Piece of Cake- Aby zdobyć achievement, musisz pokonać wyzwania w
Challange of the Gods. Ten element gry to znak rozpoznawczy serii i Chains of Olumpus nie jest tutaj wyjątkiem.

Areny Bogów, odblokujesz tylko gdy ukończysz grę. Samych wyzwań jest "raptem" 5 jednakże mogą one zajść zdrowo za skórę! Poniżej znajdziesz wideo w dobrej jakości, które zobrazuje jak pokonać poszczególne wyzwania!

Heavy Hitter- Musisz wykonać 1000 Hit Combo. Liczba wydaje się niemożliwa do osiągnięcia, lecz to tylko pozory! Tak naprawdę nie jest to duży problem by wbić owy trofik.

Jest kilka miejscówek, w których możesz nabić licznik combo do 1000, jednak osobiście proponuję sprawdzony i potwierdzony patent. Mianowicie przy walce z Bazyliszkiem, obij stwora tak by wszedł na mury a następnie okładaj go tak długo aż nie pojawi się wielkie , którym możesz odpalić QTE. Zamiast tego szlachtuj zwisającą łapę maszkary tak długo aż nabijesz 1000 hit Combo!
Z odpalonym stoperem na smartfonie zabierze Ci to dokładnie 7 minut! Poniżej znajdziesz wideo, które dokładnie pokazuje opisaną przeze mnie miejscówkę!

Cosplayer- Gdy ukończysz grę na dowolnym poziomie trudności, zyskasz dostep do różnych nowy wdzianek Kratosa. Wszystko co musisz zrobić, to odpalić nową grę i wybrać dowolny kostium a następnie pograć dosłownie chwilkę i trofeum wpadnie!

It's Over Allready?- Wpadnie gdy ukończysz grę na dowolnym poziomie trudności!

Getting Your Money's Worth- Jeżeli poszedłeś za moją rada i odpaliłeś pierwsze przejście gry na poziomie SPARTAN(HARD) i ukończyłeś grę, wtedy trofeum na pewno wpadło.

Jeżeli jeszcze masz to wyzwanie przed sobą to pamiętaj o kilku ważnych rzeczach!
Przede wszystkim nie spiesz się! Cokolwiek robisz, z kimkolwiek walczysz nie rób tego po łebkach ani na odczepnego ponieważ w większości przypadków, kończyć się to będzie zgonem co nie potrzebnie wydłuża rozgrywkę!

Staraj się zbierać wszystkie możliwe znajdźki oraz skrzynie z czerwonymi orbami byś mógł jak najbardziej wymaksować broń oraz magię! Pozwoli Ci to walczyć z oponentami jak równy z równym!

W walce nie polegaj tylko i wyłącznie na jednym combo. Staraj się dostosować styl walki do przeciwnika. Rozgrywaj walki wolniej i bardziej taktycznie. Staraj się blokować uderzenia wrogów i wychodź z kontrą, czesto się turlaj i unikaj ataków.

Fare Thee Well- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy pokonasz przewoźnika Charona.

Sama walka na niższych poziomach trudności nie powinna stanowić problemu, natomiast na wyższych może napsuć sporo krwi! Starcie skłąda się z 4 etapów:

W pierwszym jest to zwykła walka, w której musisz zbić pasek zdrowia oponenta do mniej niż połowy. Wtedy Charon wskoczy na mostek swej łodzi a pod nim zaświecą się 3 kolumny! Zniszcz jedną a wróg wróci na pokład!

W drugim etapie, Charon wyprowadza potężne combosy, które są długie lecz możesz je blokować. Dodatkowo, często przemieszcza się po pokładzie łodzi by potem strzelać do Ciebie kulami mocy. Owe strzały możesz śmiało odbijać i posyłać z powrotem. Gdy Bossa poobijasz wystarczająco mocno, ten ponownie stanie na mostku, aktywując filary. Tak jak poprzednio zniszcz jeden by pchnąć akcję dalej!

Trzeci etap jest najbardziej upierdliwy, ponieważ oprócz wszystkich ataków jakie do tej pory wyprowadzał Charon, dokłada on jeszcze fale uderzeniowe, które musisz przeskakiwać. Jest to o tyle ciężkie, że często i gęsto Boss wyprowadza długie combo, cofa się posyła falę uderzeniową, którą masz przeskoczyć po czym gdy jesteś jeszcze w powietrzu wyprowadza kolejne combo! Dlatego gdy przeskakujesz falę, wciśnij w powietrzu by od razu blokować atak! Tak jak poprzednio obij Bossa tak by ten wskoczył na mostek i zniszcz ostatni filar!

Ostatni czwarty etap to w zasadzie formalność. Po uprzednim QTE, które nastąpiło gdy zniszczyłeś ostatni 3 filar, odbierasz Charonowi jego maskę. On sam zacznie strzelać do Ciebie seriami magicznych pocisków. Te śmiało możesz blokowac i posyłać w drogę powrtoną do adresata! Gdy osłabisz Bossa, pojawi się ikonka , która odpali QTE! Gdy Charon wreszcie padnie, trofeum jest Twoje!

Swing Batter- Trofeum fabularne. Wymaga byś przepędził Bazyliszka przy Waszym pierwszym spotkaniu! Unikaj ataków, turlaj się oraz szlachtuj potwora do momentu, w którym będziesz mógł odpalić QTE! Gdy ta sztuka Ci się uda, trofeum wpadnie!

Dead Beat Dad- Trofeum fabularne. Gdy trafisz na Pola Elizejskie gdzie odnajdziesz swoją córkę, musisz wykonać serię mashowania , by wyzwolić się i odepchnąć z uścisku własnego dziecka aby móc kontynuować walkę i wypełnić swoje przeznaczenie!

Tree Hugger- Trofeum fabularne. Gdy znajdziesz się przy drzewie Persefony i poświęcisz wszystkie swoje moce, usłyszysz znajome "DING"!

Hades Needs a New Wife- Trofeum fabularne. Zaliczysz trofeum gdy pokonasz Persefonę! Sama walka tak jak w przypadku walki z Charonem, składa się z 4 etapów:

W pierwszym, jest to statyczna walka, gdzie musisz uważać na ciskane przez Bossa pociski, blokować je i posyłać do adresata. Atakuj ją, krótkimi lecz ciężkimi combosami jak np ,,. Gdy wystarczająco długo będziesz skutecznie obijał Persefonę, odpali się cut-scenka!

Drugi etap to swoista mini-gra, w której musisz przykuć tytana Atlasa do Ziemi, tak by podtrzymywał cały świat! Gdy ta sztuka Ci się uda przejdziesz do kolejnego etapu jak również zdobędziesz trofeum Atlas in Chains!

Przedostatni etap jest najtrudniejszy. Persefona, będzie miała do dyspozycji trzy źródła mocy w postaci kolumn(Podobnie jak Charon). Ponadto będzie strzelać wielkimi kulami czarnej energii, któe możesz śmiało blokować i odbijać. Gdy wystarczająco obijesz buźkę owej Pani, ta będzie pobierać energię z kolejnej kolumny. Z każdą kolumną zyskuje nowe moce oraz zadawane przez nią obrażenia zwiększają się! Gdy uda Ci się zbić jej pasek zdrowia praktycznie do zera, przejdziesz do finału!

Czwarty etap to formalność i przyjemność. Wystarczy, że odpalisz i wykonasz dobrze QTE a trofeum jest Twoje!!

Atlas in Chains- Trofeum fabularne. Jeżeli pokonałeś Persefonę to jesteś już właścicielem tego trofeum!

Cała zabawa rozgrywa się w drugim etapie walki z Panią Podziemi! Musisz przykuć Atlasa do Ziemi tak by ją podtrzymywał. Wszystko sprowadza się do prostej lecz szalenie rajcownej mini-gry!

Back at Ya!- Trofeum fabularne. W momencie gdy zdobędziesz relikt
"Helios Reflect", statuły, które są w pokoju zaczną strzelać magicznymi pociskami. Jedyne co musisz zrobić to przy pomocy odbijać je i dzięki nim zniszczyć owe posągi!

Merman's Delite- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy zdobędziesz relikt
"Triton Lance". Nic trudnego!

Morpheus Defeated- Trofeum fabularne. W pewnym momencie gry przyjdzie Ci przedrzeć się przez mgłę Morfeusza. Aby bezpiecznie przejść przez nieprzenikniony mrok, wystarczy, że będziesz pchał przed sobą płonący wózek. Po drodze stoczysz kilka mniejszych walk z mięsem armatnim. Po wszystkim trofeum wpada!

Collateral Damage- Całe trofeum dotyczy balisty w pierwszym etapie gry. Gdy pokonasz króla Persów, po kilku minutach znajdziesz się na moście, na którym znajduje się balista skierowana w miasto, po którym szaleje Bazyliszek.

Po pierwsze oczyść teren z atakujących Cię zołnierzy wroga oraz odbij od ścian drabiny, po których wchodzą kolejni. Następnie podejdź do balisty i skieruj ją najpierw na płonący budynek pośrodku. Bardzo charakterystyczny i nie da się go nie zauważyć. Wyceluj i odpal pocisk by zniszczyć budynek! Wtedy trofeum wpadnie! Poniżej wideo doskonale obrazuje całą sprawę oraz miejsce!

Two Girls One Spartan- Najprzyjemniejszy achievement w grze. Po pokonaniu króla Persów masz do wyboru dwoje drzwi. Po lewej pójdziesz dalej i pchniesz akcję do przodu, po prawej czekają na Ciebie dwie nagie kobiety! Wystarczy, że dobrze rozegrasz mini-grę i trofik jest Twój!

BOOOOOOOM!!!- Trofeum fabularne. Zaliczysz je gdy ostatecznie pokonasz Bazyliszka na moście!

Sama walka składa się z 3 etapów, lecz tak naprawdę niczym się one nie różnią. Boss nie ma paska zdrowia lecz tym się nie przejmuj. Wszystkie ataki jakie wyprowadza możesz śmiało blokowac oprócz jednego, a mianowicie jednoczesnego uderzenia dwoma łapami, które Bazyliszek stosuje dość często. Musisz wtedy turlać się i uskakiwać na boki. Co więcej, czasem stwór pluje ogniem, który możesz przeskoczyć a także strzela ognistymi pociskami pomiędzy, którymi musisz
zyg-zakować.

Poza tym, dwa razy musisz obić przyjemniaczka co spowoduje ogłuszenie go a Tobie pozwoli wykonać mini-gierki z udziałem dwóch wielkich filarów bo obu stronach mostu.

Na sam koniec zostaje formalność w postaci QTE i przyjemny dzwięk "DING!"

Persian History X- Trofeum fabularne. Musisz pokonać króla Persów. Sama walka jest do bólu schematyczna i jedyną rzeczą wartą uwagi to moc, której używa nasz duży grubasek. Jest to "Efreet Magic", który jest obszarowym uderzeniem ognia i możesz łatwo je ominąć turlajac się do tyłu.

Obijasz Bossa tak długo aż pojawi się ikonka , która pozwoli odpalić QTE!

Chain Gang- Trofeum fabularne. Gdy Charon ześle Cię na dno Hadesu, będziesz uwięziony za pomocą łańcuchów. Wciskając odpowiednią kombinację przycisków uwolnisz się z żelaznych więzów i zgarniesz "aczik"!

Bow Down- Trofeum fabularne. Nie sposób ominąć to trofeum, ponieważ wszystko opiera się o "zabawę" z Hyperionem. Musisz przełączyć wszystkie trzy dźwignie, któe pozwolą Ci wspiąć się na wyższe kondygnacje miejscówki i pchnąć akcję dalej!

Almost There... - Trofeum fabularne. Po "zabawie" z Hyperionem, wpadniesz do pokoju pełnego różnych mechanizmów a następnie będziesz musiał naciągnąć bardzo długi łańcuch by móc po nim przebiec. Gdy dotrzesz na koniec łańcucha, trofeum wpadnie!

The Power Glove- Trofeum fabularne. Uzyszkasz go gdy zdobędziesz broń, "Gaunlet of Zeus". Znajdziesz ją w Temple of Zeus gdzie po pokonaniu grupy przeciwników wyrwiesz ją z pomnika władcy piorunów.

Horsing Around- Trofeum fabularne. Zdobedziesz go podczas zadania, gdzie musisz uaktywnić wszystkie trzy kamienne konie przesuwając i kręcąc odpowiednio filarami ze światłem!

Stoner- Osiągnięcie jest dość specyficzne i wymaga odrobinę refleksu. Cała zabawa polega na tym, by dowolna meduza zamieniła Cię 5 razy w kamień pod rząd a Ty przy pomocy kombinacji + musisz wyzwolić się z kamiennej skorupy.

Śmiało możesz zrobić to w dowolnym miejscu w jakim pojawia się meduza. Pamiętaj jednak o tym, by najpierw oczyścić terez z mniejszych stworów, ponieważ czesto bywa tak, że meduza zamienia Cię w kamień a jakiś inny potwór rozbija na kawałki!

Old Softie- Całość jest banalnie prosta jednak łatwo to trofeum przeoczyć. Gdy Kratos odnajduje swoją córkę, musi prawie od razu ją opuścić. Caliope przytula tatę lecz ten musi ją odepchnąć. By trofeum wpadło, nie rób nic przez 1 minutę. Po tym czasie trofik jest na Twoim koncie!

Cool Story Bro.- Ostatnie osiągnięcie na naszej liście wymaga byś obejrzał trzy razy cut-scenkę, która włącza się przed walką z finalnym Bossem w grze! Możesz zrobić to na dwa sposoby:

Gdy walka się zacznie, pozwól Persefonie(Final Boss) Cię zabić, po czym wczytaj się ostatni checkpoint i znów będziesz mógł obejrzeć filmik.

Druga opcja, którą szczerze polecam to odpalenie wideo gdy przejdziesz grę. W menu znajdziesz zakłdakę "Treasures", w której są wszystkie filmiki z gry. Wystarczy, że obejrzysz 3 razy ostatni i trofeum wpada!

Above and Beyond- Jeżeli udało Ci się zdobyć wszystkie powyższe trofea to masz na swoim koncie kolejna platynę. GRATULACJE!!

Całośc przygotował Adikon

Źródło: własne

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper