Dante's Inferno

Dante's Inferno

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 7.4
PSP 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Visceral Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2010
Europa:
04.02.2010
Polska:
05.02.2010
Producent:
Visceral Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2010
Europa:
04.02.2010
Polska:
05.02.2010

Dante's Inferno - opis gry

Dante’s Inferno jest grą przygodową wyprodukowaną przez Visceral Games, twórców Dead Space, wydaną przez Electronic Arts w lutym 2010 roku na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz PSP (ta wersja nie uniknęła cięć w oprawie i konstrukcji poziomów). Pod względem mechaniki gra EA mocno przypomina serię God of War oraz Heavenly Sword.

Fabuła gry bazuje na średniowiecznym poemacie „Boska Komedia” napisanym przez Włocha Dante Alighieriego. Głównym bohaterem Dante’s Inferno jest tytułowy Dante, który bierze udział w Trzeciej Krucjacie pod rozkazami króla Ryszarda I. Podczas bitwy w mieście Acre bohater odnosi poważne obrażenia, przez co zmuszony jest zmierzyć się z samą Śmiecią. Dante zwycięża ten pojedynek i wraca do Florencji, gdzie znajduje zwłoki ojca i swojej ukochanej Beatrycze. Na oczach Dantego Lucyfer zabiera jej duszę ze sobą, lecz ten nie waha się udać za ukochaną nawet do Piekła. Aby odzyskać swoją lubę, musi przejść dziwięć piekielnych kręgów, na końcu których czekają ich strażnicy. Przewodnikiem protagonisty będzie poeta rzymski, Wergiliusz.

Rozgrywka w Dante’s Inferno opiera się na trzech filarach: walce z wykorzystaniem broni białej i magii, elementach zręcznościowych oraz bardzo prostych zagadkach logicznych. Starcia w produkcji Visceral Games przypominają takie gry, jak God of War czyBayonetta. Dante walczy z piekielnymi przeciwnikami przy pomocy kosy i innego oręża (który można ulepszać), łącząc ciosy w dłuższe kombinacje. Bohater korzysta również z mocy krzyża, a walki z gigantycznymi bossami opatrzone zostały sekwencjami Quick Time Events. Zagadki logiczne sprowadzają się do prostych czynności, takich jak przesunięcie jakiegoś przedmiotu czy uruchomienie mechanizmu. Twórcy dodali od siebie drzewko rozwoju postaci w formie dobrej i złej karmy, na którą wpływ mają decyzje gracza podjęte w trakcie przygody.

Dante’s Inferno wykonane jest na solidnym poziomie. In plus wybijają się przede wszystkim design kolejnych kręgów oraz efekty dymu. Za podniosłą ścieżkę dźwiękową odpowiada kompozytor Will Rokos, a głosu Dantemu użyczył szkocki aktor Graham McTavish, znany z takich filmów jak John Rambo czy trylogia Hobbit.

Wideo - Dante's Inferno

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper