Gears of War

Gears of War

8,4
620 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
X360 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Epic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2006
Europa:
17.11.2006
Polska:
17.11.2006
Producent:
Epic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2006
Europa:
17.11.2006
Polska:
17.11.2006

Gears of War - opis gry

Gears of War bez cienia przesady traktować można jako tytuł, który pokazał prawdziwie next-genową oprawę, dając czytelny znak na co stać roczną w dniu jego premiery konsolę Microsoftu. Włodarze ulokowanej w Redmond korporacji byli pod tak wielkim wrażeniem wczesnej wersji Gearsów, iż zdecydowali o tym, że ich nowa konsola zostanie wyposażona w 512 MB pamięci RAM, zamiast 256, jak to było wcześniej planowane.

Akcja gry ma miejsce na planecie Sera, gdzie ludzkość została niemal doszczętnie wybita przez zamieszkujących jej trzewia obcych, znanych jako Locuści. Gracze wcielają się w postać Marcusa Fenixa, który po wydostaniu się z więziennej celi wraz z resztą oddziału Delta (Dominic Santiago, Augustus Cole i Damon S. Baird) stara się przechylić szalę konfliktu na stronę osadzonego na litej skale miasta Jacinto, ostatniego bastionu ludzkości. Bohaterowie przemierzają przypominające znaną nam rzeczywistość, postapokaliptyczne scenerie i ścierają się z kolejnymi przeciwnikami, w tym ogromnymi istotami typu Berserker i Creeper.

Epic Games postawiło na widok TPP w swojej flagowej strzelaninie i położyło silny nacisk na intuicyjny system osłon, na kórym to w dużej mierze opiera się mechaniki gry. Odziani w ciężkie pancerze wojacy rekompensują sobie ograniczoną mobilność korzystając z elementów otoczenia, by ukryć się przed ogniem przeciwników. Ci także nie żałują sobie taktycznych możliwości oferowanych przez pełne naturalnych osłon tereny walki. Gears of War zasłynęło bezkompromisową brutalnością i pomysłowym uzbrojeniem. Ikoną serii stał się Lancer - karabinu maszynowy z doczepioną piłą łańcuchową wykorzystywany do ociekającej krwią walki w zwarciu. Kampania dostępna jest zarówno dla jednego gracza, jak i w trybie kooperacji, gdzie ramię w ramię walczyć może do czterech śmiałków, co w oczywisty sposób podbija atrakcyjność rozgrywki.

Wśród fanów dużą popularność zdobył również tryb multiplayer, w ramach którego doświaczyć można było kultowych pojedynków na gearsowe shotguny zwane w grze Gnasherami. Sieciowa zabawa skupiła się na drużynowym aspekcie rozgrywki, stawiając przeciwo sobie dwa żądne krwi zespoły.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Gears of War

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper