Gears Tactics

Gears Tactics

7,9
28 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 7.0
PC 7.8
XSX|S 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Splash Damage
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2020
Europa:
28.04.2020
Polska:
28.04.2020
Producent:
Splash Damage
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
28.04.2020
Europa:
28.04.2020
Polska:
28.04.2020

Recenzja redakcji

Gears Tactics – recenzja gry. Idealne połączenie
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Gears Tactics – recenzja gry. Idealne połączenie
PC

Gears Tactics - opis gry

Gears Tactics to turowa gra strategiczna wyprodukowana przez studio Splash Damage we współpracy z The Coalition. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na Xbox One i Xbox Series S/X. Był on spin-offem serii Gears (wcześniej Gears of War).

Fabuła - Gears Tactics

Gears Tactics to spin-off serii strzelanin TPP Gears/Gears of War. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części. Głównym bohaterem jest tutaj Gabe Diaz, ojciec Kait (bohaterki Gears 5), który -- wraz ze swoim kompanem Sidem Redburnem z Coalition of Ordered Governments -- otrzymuje niezwykle ważną misję do wykonania. Gabe ma mianowicie zlikwidować niejakiego Ukkona, ważnego naukowca Locustów odpowiedzialnego za wyhodowanie groźnych bestii.

Rozgrywka - Gears Tactics

Produkcja Splash Damage to turowa gra strategiczna, w której podczas rozgrywki kierujemy niewielkim oddziałem żołnierzy poruszających się swobodnie po trójwymiarowych mapach (ruchów nie ogranicza typowa dla gier tego typu siatka). Nasi podopieczni mogą wykonywać kilka czynności, takich jak ukrycie się za elementem otoczenia, zwykłych atak czy obserwacja terenu, by w razie pojawienia się nieprzyjaciela natychmiast go odstrzelić. Przeciwników, warto dodać, można także osłabiać, a następnie dokonać na nich efektownej egzekucji, co nagradzane jest dodatkowymi punktami akcji niezbędnymi do wykonywania czynności. Bohaterowie za swoje wyczyny są nagradzani punktami doświadczenia, za które zdobywamy punkty zdolności. W grze znalazło się pięć klas postaci (Support, Vanguard, Sniper, Scout, Heavy), a każda wyróżnia się bronią główną oraz serią umiejętności. Każde drzewo skilli posiada cztery odnogi, które pozwalają nam ukierunkować żołnierza – Support (klasa Diaza) może wyspecjalizować się przykładowo jako „chirurg”, „medyk bojowy”, „strateg” lub „Paragon”.

W grze zaimplementowano system permadeath. Nasi podkomendni mogą umrzeć, lecz dotyczy to tylko postaci nieistotnych dla fabuły. 

Oprócz podstawowych misji, których przejście zajmuje ok. 30 godzin, dostępne są także zadania poboczne i tryb Veteran umożliwiający dokonywanie modyfikacji w kampanijnych zadaniach (odblokować go można po przejściu gry). Gears Tactics nie posiada multiplayera.

Wideo - Gears Tactics

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper