Gears of War 3

Gears of War 3

8,5
489 oceny

Ocena wg platformy:

X360 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Epic Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
20.09.2011
Europa:
20.09.2011
Polska:
20.09.2011
Producent:
Epic Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
20.09.2011
Europa:
20.09.2011
Polska:
20.09.2011

Gears of War 3 - opis gry

Trzecia część znakomitej serii Epic Games traktującej o konflikcie ludzi z Locustami na planecie Sera. Ostatni bastion ludzkości, zbudowane na płaskowyżu miasto Jacinto, zostało zatopione w ramach desperackiego ataku na podziemne tunele wrogiej rasy. Siły koalicji zostały rozproszone, a Marcus Fenix wraz ze swoimi towarzyszami ukrywa się na pływającej fortecy, która stała się jego tymczasowym domem.

Spokojną egzystencję przerywa nagły atak zarażonych Locustów. Oddział Delta musi udać się w szaleńczą podróż, której finał ma raz na zawsze ukrócić zapędy wroga i pozwolić ludzkości odbudować swój świat. Kluczem dla pomyślnego przebiegu ostatniego starcia jest ojciec Marcusa, Adam.

Głównym novum w trybie dla jednego gracza jest możliwość jego rozegrania kampanii w czteroosobowej kooperacji, gdzie każdy gracz wciela się w jednego z członków Delta. Oprócz standardowego dla serii siania spustoszenia zza wszelkiego typu osłon, w Gears of War 3 pokierujemy także pancerzem wspomaganym, a nawet zwiedzimy morskie głębiny. Gra powstała jako rozwinięcie idei poprzednich części i oferuje bardziej zróżnicowane środowiska walki, wymagające starcia z bossami, świeżutkie uzbrojenie (Retro Lancer, Saw-off, potężna snajperka OneShot) i intensywną akcję od samego początku, aż po napisy końcowe.

Po raz pierwszy w serii pojawiają się też postacie kobiece w osobach Samanthy Byrnes i Anny Straud. Miejsca nie zabrakło także dla nowych przeciwników, w tym ogromnego Leviathana, z którym bohaterowie muszą zmierzyć się już na samym początku zabawy. Deweloper pokusił się również o rozwinięcie znanego z drugich Gearsów wątku zmarłej żony Dominica Santiago, w pewien sposób nadając historii aspekt emocjonalny.

Sfera multiplayerowa doczekała się dedykowanych serwerów, co w dużej mierze wykluczyło dokuczające wielbicielom sieciowego strzelania w poprzednich odsłonach lagi. W zestawie nowych trybów znaleźć można m.in Beats Mode, które jest wariacją na temat zaproponowanej przez Gears of War 2 Hordy - gracze wcielając się w siły Locustów muszą wyeliminować drużynę ludzi prowadzoną przez konsolę. Całość uzupełniają nowe areny wieloosobowych starć.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Gears of War 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper