GUN

GUN

7,9
104 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
X360 7.6
PS2 8.0
XBOX 7.5
GC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
05.11.2005
Europa:
11.11.2005
Polska:
11.11.2005
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
05.11.2005
Europa:
11.11.2005
Polska:
11.11.2005

GUN - opis gry

GUN to gra action-adventure, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Za jej produkcję odpowiadało studio Neversoft kojarzone zwłaszcza dzięki serii Tony Hawk’s Pro Skater. Tytuł trafił na PC, PlayStation 2, Xboxa, GameCube’a oraz Xboxa 360. Usprawnione o nowe dodatki wersja pojawiła się także na PSP.

GUN stara się przedstawić wizję Dzikiego Zachodu, który odarto z romantycznych wyobrażeń charakterystycznych dla wielu powojennych westernów. Głównym bohaterem gry Neversoft Colton White, którego ojciec (jak się okazuje nieprawdziwy) ginie po ataku indiańskiego plemienia dowodzonego przez Reverence Reeda. Protagonista poprzysięga zemstę, wyruszając w brutalny i bezwzględny świat amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Za fabułę odpowiadał hollywoodzki scenarzysta Randall Johnson.

 

Historia rozwija się w sposób liniowy, ale gra wrzuca nas do otwartego świata, w którym będziemy uczestniczyć w rewolwerowych pojedynkach, ochraniać miasteczka przed bandytami, budować linie kolejowe, brać udział w zadymach a nawet ścierać się z bossami. W GUN nie brakuje również ciekawych zadań pobocznych - pokera w kasynach, 'górnictwa', pracy na farmie, dostarczania przesyłek, czy polowania na przestępców lub zwierzynę. Warto dodać, że nasz podopieczny wyrabia sobie wizerunek wśród ludzi. Dla przykładu - jeśli zacznie rozrabiać, obywatele terroryzowanego miasteczka mogą się zbuntować. Podróżowanie pomiędzy poszczególnymi lokacjami odbywa się na grzbiecie konia, którego samopoczucie (zmęczenie) należy mieć na względzie.

 

GUN posiada pewne elementy gier RPG. Gracz może rozwijać umiejętności Coltona takie jak celność czy walka na krótki dystans. Znaczenie mają również wyekwipowane bronie, których dobór w zależności od sytuacji może mieć decydujące znaczenie. Do dyspozycji mamy noże, tomahawki, materiały wybuchowe, tradycyjną broń palną (strzelby, rewolwery) i inne. Część zdobywamy w trakcie misji, część można kupić (lub sprzedać) w miastach. Ci, którzy bardzo chcą się wczuć w klimaty Dzikiego Zachodu, mogą nawet oskalpować pokonanego przeciwnika.

 

Wersja na PSP, która ukazała się pod tytułem Gun Showdown, doczekała się kilku solidnych dodatków względem innych konsolowych edycji. Największym z nich jest obecność multiplayera dla sześciu osób oraz dodanie nowych sidequestów.

Wideo - GUN

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper