Mercenaries: Playground of Destruction

Mercenaries: Playground of Destruction

7,3
54 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.2
XBOX 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pandemic Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
11.01.2005
Europa:
18.02.2005
Polska:
24.02.2005
Producent:
Pandemic Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
11.01.2005
Europa:
18.02.2005
Polska:
24.02.2005

Mercenaries: Playground of Destruction - opis gry

Mercenaries: Playground of Destruction to strzelanina z elementami skradanki rozgrywająca się w otwartym świecie. Grę wyprodukowało Pandemic Studios, rolę wydawcy pełniło LucasArts. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 oraz Xboxa.

Akcja Mercenaries toczy się w pierwszej dekadzie XXI wieku. Rządzący Koreą Północną dyktator postanawia zawrzeć rozejm z południowym sąsiadem, a w dalszej perspektywie zjednoczyć Półwysep Koreański. Temu sprzeciwia się jego syn, generał Choi Song, oraz skupieni wokół niego wojskowi, którzy organizują udany zamach na przywódcę, a po nim ponownie zamykają kraj przed światem. Gorąco zaczyna się robić, gdy wyciekają plany budowy reaktora atomowego. Chiny, Korea Południowa, ONZ a nawet rosyjska mafia postanawiają walczyć o swoje interesy w regionie, tym bardziej że za głowę Choi Songa wyznaczono nagrodę w wysokości 100 milionów dolarów.

 

W Mercenaries działamy na ogarniętym wojenną zawieruchą półwyspie, a konkretnie w jego północnej części. Rozmaite frakcje i grupy interesów walczą tu o wpływy. Także i my. Do wyboru mamy trzech najemników: Amerykanina Chrisa Jacobsa (najsilniejszego), Szweda Mattiasa Nilssona (najszybszego) i Jennifer Mui z Hong Kongu (specjalizuje się w misjach skradankowych). Każda z postaci włada innym językiem, co sprawia, że potencjalny zleceniodawca -- w zależności od podjętego wyboru -- patrzy na nas inaczej.

 

Twórcy oddają nam do dyspozycji spory teren, a w kieszeni mamy również listę 52 największych oprychów w Korei Północnej, których wypadałoby złapać. Pracować możemy dla czerech grup. Jedni są bardziej chętni, by z nami współpracować, inni mniej. W tym drugim przypadku pomaga łapówka. Frakcje zlecają nam rozmaite zadania, a także dostarczają potrzebnych środków: pojazdów i innych użytecznych rzeczy. Jeśli dobrze sobie radzimy, otrzymujemy tajne informacje pomagające w najemniczej działalności oraz, oczywiście, pieniądze.

 

W pokonywaniu rozległych obszarów graczowi pomagają pojazdy, których w grze Pandemic nie brakuje. Do dyspozycji mamy m.in. czołgi i helikoptery. Jest też inny wojskowy sprzęt. Co warto dodać, elementy otoczenia w Mercenaries są w dużym stopniu zniszczalne.

Wideo - Mercenaries: Playground of Destruction

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych