Shadow of Rome

Shadow of Rome

7,8
74 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2005
Europa:
04.02.2005
Polska:
04.02.2005
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
04.02.2005
Europa:
04.02.2005
Polska:
04.02.2005

Shadow of Rome - opis gry

Shadow of Rome jest grą akcji wydaną w 2005 roku na PlayStation 2. Produkcja, za której stworzenie i wydanie odpowiada firma Capcom, pozwala graczom odwiedzić Cesarstwo Rzymskie i rozwikłać zagadkę śmierci Juliusza Cezara.

Shadow of Rome jest dosyć nietypową mieszanką typowej gry akcji oraz skradanki. Gracz wciela się bowiem nie w jednego, a w dwóch głównych bohaterów. Pierwszym z nich jest Agrippa, syn Vipsaniusa, podejrzanego o zabójstwo cesarza. O wszystkim dowiaduje się na Forum Romanum, kiedy to jego rodzice są już zamknięci w więzieniu i zapadł na nich wyrok śmierci. Agrippa postanawia uratować swoją matkę, ta ginie jednak z rąk generała Deciusa. Po tym, jak sam cudem unika ostrza kata, podejmuje decyzję o zostaniu gladiatorem i wzięciu udział w turnieju, mającemu wyłonić osobę, która zada ostatni cios rzekomemu mordercy. Sprawą zainteresowanie wyraża również Octavianus. W tym celu uważnie penetruje każdy zakątek senatu, by dowiedzieć się, kto rzeczywiście stoi za zabójstwem Cezara. Jako że sam nie dysponuje zbyt wielką siłą fizyczną, musi działać w pełnej konspiracji - jeśli bowiem ktoś dowie się o jego zamiarach, z pewnością sam będzie mógł pożegnać się z życiem.

 

Zabawa opiera się więc na dwóch filarach. Agrippa, jako gladiator i zaprawiony w bojach wojownik, uczestniczy w walkach na arenie i stara się osiągnąć cel dosłownie „po trupach”. W trakcie rozgrywki gracz musi stawić czoła nie tylko innym gladiatorom, lecz także uczestniczyć w wyścigach rydwanów. Potencjał bojowy zwiększa się w miarę czynionych postępów, gdyż zyskuje dostęp do nowych rodzajów broni i pancerza. Te nie są jednak niezniszczalne, co wymaga wyrobienia umiejętności sprawnego nimi żonglowania.

 

Etapy, w których wcielamy się w Octavianusa, polegają na przekradaniu się za plecami przeciwników, podsłuchiwaniu rozmów oraz rozwiązywaniu prostych zagadek. Gracz może kolekcjonować złote i srebrne monety, dzięki którym może zaopatrzyć się u rzymskich handlarzy w rozmaite przedmioty, pokroju różnorodnych kostiumów. Bohaterowie dysponują zatem zróżnicowanymi zdolnościami, jednak przyświeca im ten sam cel.

Wideo - Shadow of Rome

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych