Gun Showdown

Gun Showdown

7,4
12 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
10.10.2006
Europa:
03.11.2006
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
10.10.2006
Europa:
03.11.2006

Gun Showdown - opis gry

Gun Showdown to strzelanina, której akcja rozgrywa się na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Za jej produkcję odpowiadało studio Rebellion Developments. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable. Showdown to wzbogacona o nową zawartość konwersja GUN, która ukazała się pierwotnie na sprzętach stacjonarnych.

Wersja na PSP w najważniejszych aspektach oczywiście niczym nie różni się pierwowzoru ze sprzętów stacjonarnych. GUN stara się przedstawić wizję Dzikiego Zachodu, który odarto z romantycznych wyobrażeń charakterystycznych dla wielu powojennych westernów. Głównym bohaterem gry Neversoft jest Colton White, którego ojciec (jak się okazuje nieprawdziwy) ginie po ataku indiańskiego plemienia dowodzonego przez Reverence Reeda. Protagonista poprzysięga zemstę, wyruszając w brutalny i bezwzględny świat amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Za fabułę odpowiadał hollywoodzki scenarzysta Randall Johnson.

Historia rozwija się w sposób liniowy, ale gra wrzuca nas do otwartego świata, w którym będziemy uczestniczyć w rewolwerowych pojedynkach, ochraniać miasteczka przed bandytami, budować linie kolejowe, brać udział w zadymach a nawet ścierać się z bossami. W GUN nie brakuje również ciekawych zadań pobocznych - pokera w kasynach, 'górnictwa', pracy na farmie, dostarczania przesyłek, czy polowania na przestępców lub zwierzynę. Warto dodać, że nasz podopieczny wyrabia sobie wizerunek wśród ludzi. Dla przykładu - jeśli zacznie rozrabiać, obywatele terroryzowanego miasteczka mogą się zbuntować. Podróżowanie pomiędzy poszczególnymi lokacjami odbywa się na grzbiecie konia, którego samopoczucie (zmęczenie) należy mieć na względzie.

GUN posiada pewne elementy gier RPG. Gracz może rozwijać umiejętności Coltona takie jak celność czy walka na krótki dystans. Znaczenie mają również wyekwipowane bronie, których dobór w zależności od sytuacji może mieć decydujące znaczenie. Do dyspozycji mamy noże, tomahawki, materiały wybuchowe, tradycyjną broń palną (strzelby, rewolwery) i inne. Część zdobywamy w trakcie misji, część można kupić (lub sprzedać) w miastach. Ci, którzy bardzo chcą się wczuć w klimaty Dzikiego Zachodu, mogą nawet oskalpować pokonanego przeciwnika.

Wersja na PSP wprowadza kilka nowości. Przede wszystkim są to nowe misje fabularne, choć dodać warto, że same w sobie nie wprowadzają do historii zbyt wiele. Poza tym są to także nowe bronie (jak noże do rzucania), minigry (jak strzelanie do ptaków czy uciekających bandytów) oraz tryby wieloosobowe (choć grać można też z botami) dla maksymalnie sześciu osób.

Wideo - Gun Showdown

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych