Call of Juarez

Call of Juarez

7,3
97 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
X360 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Techland
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
07.06.2007
Europa:
29.06.2007
Producent:
Techland
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
07.06.2007
Europa:
29.06.2007

Call of Juarez - opis gry

Call of Juarez to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, której akcja rozgrywa się na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Za jej produkcję odpowiadało polskie studio Techland. Konsolowa wersja ukazała się tylko na Xboxa 360, gdzie otrzymała kilka dodatków względem PC.

Call of Juarez ma dwóch bohaterów. Są to Billy Candle, awanturnik, w połowie Meksykanin, który poszukuje legendarnego, przeklętego skarbu zakopanego według legend niedaleko miasta Juarez, oraz Ray McCall, niegdyś bandzior, dzisiaj kaznodzieja. Ray chce załatwić Billy’ego podejrzewając, że to on zabił swoją matkę i ojczyma.

 

Ci dwaj bohaterowie to grywalne postacie w produkcji Techland. Misje ich obu rozgrywają się w tych samych lokacjach, a czynność podjęta przez jednego rzutuje na poczynania drugiego. Czasami też się spotykają. Bill i Ray mają do dyspozycji rozmaite bronie z epoki - mogą dzierżyć dwa rewolwery, używać strzelb i innych gnatów. Ten drugi nosi ze sobą nawet Biblię, którą cytuje, by ogłuszyć przeciwników. Bill jest z kolei młodszy i w związku z tym sprawniejszy - potrafi się wspinać, strzelać z łuku, albo wywijać batem żeby odstraszać dzikie zwierzęta lub huśtać się na gałęziach. Obaj potrafią wejść w stan koncentracji przypominający bullet time z serii Max Payne. Tak jak tam, spowalnia on czas umożliwiając łatwiejsze wyeliminowanie nieprzyjaciół.

 

Rozgrywka różni się w zależności od tego, kogo wybierzemy. Billy jest podejrzany dlatego nie może za bardzo zwracać na siebie uwagi. Raya natomiast takie ograniczenia za bardzo nie dotyczą. Przeciwnicy mogą reagować na nasze poczynania - zwracają uwagę na niepokojące dźwięki i inne sygnały. Misje rozgrywają się w przeróżnych miejscówkach, jak miasteczka czy kopalnie. Nie brakuje też akcji z pociągami i pościgów na koniach. Struktura poziomów jest liniowa, czyli różni się np. od GUN czy Red Dead Redemption, gdzie mieliśmy bardziej otwarte środowisko. Z wieloma obiektami, na które natrafiamy w Call of Juarez, da się jednak wchodzić w interakcję.

 

Gra, oprócz singla, posiada także tryb wieloosobowy, w który zmagać się może maksymalnie 16 graczy. Względem wersji PeCetowej, która ukazała się rok wcześniej, twórcy dorzucili bonusy w rodzaju osiągnięć, trzech nowych misji i pojedynków jeden na jednego.

Wideo - Call of Juarez

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper