Red Dead Revolver

Red Dead Revolver

7,4
60 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PS2 7.4
XBOX 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar San Diego
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.05.2004
Europa:
11.06.2004
Polska:
18.06.2004
Producent:
Rockstar San Diego
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.05.2004
Europa:
11.06.2004
Polska:
18.06.2004

Red Dead Revolver - opis gry

Red Dead Revolver to gra akcji rozgrywająca się na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Za jej produkcję odpowiadało Rockstar San Diego, a za wydanie Take-Two Interactive. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 oraz Xboxa w 2004 roku.

Akcja rozgrywa się w latach 80-ych XIX wieku. Głównym bohaterem gry jest łowca głów Red Harlow. W młodości rodziców zamordowali mu bandyci, a jego samego pozostawili na pastwę losu (i natury). Reda od tego czasu napędza niegasnąca żądza zemsty sprawiająca, że nie ustaje w poszukiwaniu śladów mogących naprowadzić go na oprawców z przeszłości. W końcu, po wielu latach tułaczki, udaje mu się na takowy natrafić…

Dalsza część tekstu pod wideo

Red Dead Revolver garściami czerpie inspiracje ze spaghetti westernów. Gra jest strzelaniną, w której akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Narracja posiada liniowy charakter, przy czym nie wcielamy się tylko w pragnącego zemsty Reda, ale również w kilka innych postaci - generała-renegata, farmerkę, żołnierza, indianina i brytyjskiego strzelca. Każda posiada jakąś specjalną umiejętność. Główny bohater może np. spowolnić czas wokół i wystrzelić ze swojej broni grad pocisków, zaś meksykański generał Diego odpala flarę, by dać sygnał artylerii do zmasowanego ataku na wroga.

Zaliczenie danego etapu nagradzane jest pieniędzmi, a ich suma jeszcze wzrasta jeśli wykażemy się umiejętnościami strzeleckimi. Kasę można przeznaczyć na nowe grywalne postacie w trybie multiplayer, wpisy do dziennika (ujawniające informacje o tle fabularnym), a także bronie charakterystyczne dla Dzikiego Zachodu: rewolwery, rozmaite strzelby, koktajle Mołotowa, dynamit czy trucizny.

Red Dead Revolver oferuje również inne atrakcje, jak pojedynki rewolwerowe, w których najważniejszą rolę odgrywa właściwy timing. Twórcy pomyśleli ponadto o trybie wieloosobowym dla maksymalnie dwóch osób (tylko split-screen). Pojedynki urozmaicają w nim różne power-upy, grać można też w dwie odmiany pokera.

Wideo - Red Dead Revolver

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper