Furi

Furi

7,4
32 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 7.3
XONE 9.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Game Bakers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
05.07.2016
Europa:
05.07.2016
Producent:
The Game Bakers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
05.07.2016
Europa:
05.07.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Furi (PS4)
7.5
Recenzja: Furi (PS4)
PS4

Furi - opis gry

Furi to gra akcji w typie slashera wyprodukowana i wydana przez niezależne francuskie studio The Game Bakers. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Za projekty przeciwników odpowiadał w nim Takashi Okazaki, twórca popularnej mangi Afro Samurai.

Rozgrywka w Furi, podobnie jak na przykład Shadow of the Colossus, sprowadza się przede wszystkim do pojedynków z bossami. Gra pozwala nam się wcielić w bezimiennego tajemniczego wojownika, który jest uwięziony w równie tajemniczej wieży. Nasze cel sprowadza się do odzyskania wolności i aby ją osiągnąć będziemy musieli pokonać dziewięciu strażników. W zmaganiach tych towarzyszy nam mężczyzna noszący maską królika.

Każda walka ze strażnikiem jest stosunkowo długa, co nie powinno dziwić zważywszy na charakter gry. Jeden pojedynek składa się z kilku faz, w trakcie których nasz przeciwnik zmienia swoją strategią działania, a my musimy się do niej dostosować. Już na starcie rozpoczynamy ze wszystkimi umiejętnościami. Nie ma tu żadnych elementów RPG i zdobywania skilli wraz z postępami. Główny bohater dysponuje dwoma rodzajami oręża - mieczem i bronią palną. Do tego dochodzi jeszcze dash pozwalający unikać ataków oraz zdolność parowania ciosów.

W trakcie walki nie ma checkpointów, dlatego w przypadku skuchy musimy ją powtarzać od początku. Z drugiej strony twórcy wprowadzili kilka ułatwień. Po pierwsze, w przypadku udanego sparowania ciosu regeneruje się nam część energii, a po drugie - po każdej zakończonej fazie starcia regeneruje się całe zdrowie.

Początkowo do wyboru mamy dwa stopnie trudności, ale po przejściu gry otrzymujemy też ten najwyższy oraz speedrun. W przypadku problemów możemy też skorzystać z trybu Practice.

Wideo - Furi

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper