Malicious

Malicious

5,8
43 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.7
PS Vita 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Alvion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2010
Europa:
08.02.2012
Producent:
Alvion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2010
Europa:
08.02.2012

Malicious - opis gry

Malicious jest przygodową grą akcji wyprodukowaną przez japońskie studio Alvion i wydaną przez Sony w lutym 2012 roku na konsolę PlayStation 3 w dystrybucji cyfrowej. Powstała także wersja na PlayStation Vita, która ukazała się pod nieco zmienionym tytułem - Malicious Rebirth.

Historia przedstawiona w Malicious opowiada o pewnym zabójcy, który został wezwany po to, aby zlikwidować niebezpieczne zjawisko określane mianem tytułowego Malicious. Gracz wciela się w męską lub żeńską odmianę bohatera i rozpoczyna walkę ze złem reprezentowanym przez sześciu różnych bossów. Co ciekawe, gracz od samego początku ma dostęp do wszystkich adwersarzy i może swobodnie selekcjonować, z kim w danej chwili stanąć w szranki. Nie jest to proste zadanie, gdyż poziom trudności w produkcji Alvion jest wyjątkowo wysoki, w dodatku rośnie wraz z każdą pokonaną istotą. Na każdego przeciwnika należy opracować odpowiednią strategię i dopiero wówczas można przystąpić do ataku. Podobnie jak w grach z serii Mega Man, za każdego uśmierconego oponenta otrzymujemy nową zdolność, która może ułatwić pojedynkę z kolejnym wrogiem.

 

Charakterystyczną cechą bohatera/bohaterki jest ponadprzeciętna peleryna. Ta część ubioru stanowi oręż i tarczę protagonisty, odpowiednio modyfikując swój kształt zależnie od tego, co gracz wybierze na padzie. Co istotne także, to brak eksploracji. Rozpoczynając kolejną planszę wrzucani jesteśmy od razu w wir walki stając do potyczki z wielkim bossem oraz jego podwładnymi. Początkowo mamy do dyspozycji tylko ogromne ramiona wyrastające z pleców, którymi zadajemy śmiertelne ciosy, oraz wiązki laserowe o nieco mniejszej sile rażenia, ale za to samonaprowadzające się na cel. Atak w konwencjonalny sposób jest jednak całkowicie daremny, gdyż do zadania obrażeń bossowi wymagana jest siła tzw. Aury. Jej moc jest ściśle ograniczona i stosunkowo szybko się wyczerpuje, jednakże można ją w łatwy sposób uzupełniać, pokonując mniejszych pomocników głównego adwersarza. Koncepcyjnie Malicious przypomina Shadow of the Colossus spod dłuta Team Ico, lecz w tym przypadku autorzy zrezygnowali z większości elementów przygodowych, sekretów czy zbieractwa.

 

Malicious działa na silniku graficznym PhyreEngine i pod względem oprawy prezentuje się solidnie. Dużym plusem gry jest oryginalna stylistyka, przywodząca na myśl takie japońskie produkcje, jak Bayonetta czy El Shaddai: Ascension of the Metatron.

Wideo - Malicious

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper