No More Heroes: Heroes' Paradise

No More Heroes: Heroes' Paradise

7,8
40 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.0
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Feel Plus / Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
15.04.2011
Europa:
20.05.2011
Producent:
Feel Plus / Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
15.04.2011
Europa:
20.05.2011

No More Heroes: Heroes' Paradise - opis gry

No More Heroes: Heroes' Paradise jest grą akcji przypominającą produkcję z gatunku beat’em up, stworzoną przez studio Grasshopper Manufacture i wydaną przez Konami w maju 2011 roku na konsolę PlayStation 3. Gra Goichi’ego Sudy jest usprawnionym portem No More Heroes, które w 2007 roku ukazało się na Nintendo Wii.

Gracz w Heroes' Paradise poznaje na nowo historię Travisa Touchdowna, zwykłego otaku, którego życie kręci się wokół anime, gier wideo i wrestlingu. Po kupnie świetlnej katany na jednej z internetowych aukcji, kończą mu się pieniądze na zakup chociażby nowych filmów, więc po spotkaniu z niejaką Sylvią Christel w trakcie suto zakrapianej, barowej rozmowy, przyjmuje bez wahania zlecenie na uśmiercenie mordercy o pseudonimie Helter Skelter. Travis wywiązuje się z umowy, co też oto zapewnia mu jedenaste miejsce w rankingu zabójców. Zdaje sobie wówczas sprawę, że ma szansę na dostać się na jej szczyt, tym samym zapewniając sobie dostatni żywot.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Miasto Santa Destroy z No More Heroes jest częściowo otwarte, a gracz obserwuje akcję z widoku zza pleców postaci. Na samym początku gracz trafia do miejscowego pośredniaka, gdzie czekają na niego różne zlecenia. Koszenie trawników, zmywanie graffiti ze ścian czy zbieranie kokosów z drzew, nie są zbyt prestiżowymi sposobami na zarobienie pieniędzy, jednak główny bohater musi to przeboleć. Po otrzymaniu świadectwa pracy, pojawia się już ciekawsza perspektywa, czyli płatne zlecenia na pomniejsze zabójstwa. W odróżnieniu od walk ze zwykłymi adwersarzami, starcia z bossami są dużo bardziej wymagające - na każdego wroga trzeba zastosować inną taktykę, a gra potrafi dotkliwie karać za błędy. W stosunku do oryginału na Wii, deweloper postanowił zmienić kilka elementów oraz dodać zupełnie nowe. Posiadacze PS3 otrzymali japoński dubbing do wyboru, nowy poziom trudności, w którym przewijające się przez grę dziewczyny są skromniej ubrane oraz trofea Zabawne, że wersje na obie konsole różnią się znacznie pod względem cenzury. W przeciwieństwie do oryginału, Heroes' Paradise na PlayStation 3 zostało całkowicie odarte z brutalności.

 

Pod względem oprawy graficznej No More Heroes już na Nintendo Wii prezentowało się bardzo przeciętnie, a na PlayStation 3, pomimo HD, nie wygląda wiele lepiej. Udźwiękowienie trzyma za to wysoki poziom. Wprawdzie przez większą część przygody w tle przygrywa ten sam motyw, czasem przedstawiony w innym wariancie, tak wszelkie odgłosy towarzyszące rozgrywce brzmią bardzo dobrze.

Wideo - No More Heroes: Heroes' Paradise

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper