Excitebike 64

Excitebike 64

6,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

N64 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Left Field Productions, Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.04.2000
Europa:
08.06.2001
Producent:
Left Field Productions, Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.04.2000
Europa:
08.06.2001

Excitebike 64 - opis gry

Excitebike 64 to gra wyścigowa z udziałem motocykli wyprodukowana przez Left Field Productions na Nintendo 64. Była to druga część serii po NES-owym pierwowzorze i, co z tym idzie, pierwsza z trójwymiarową grafiką.

Gracz ma do wyboru sześciu motocyklistów, każdy z własnymi unikalnymi atrybutami. Do sterowania motorem używa się gałki lub d-pada i, co ciekawe, mimo przeskoczenia w trójwymiar nawiązuje ono do pierwowzoru. Dla przykładu - wklepując tył wyskakujemy wyżej na skoczni, natomiast przyciskając przód bezpieczniej lądujemy na pochyłościach. W powietrzu można się również obracać, co po wylądowaniu pozwala nam łatwiej wejść w zakręt. Tory pełne są rozmaitych przeszkód - znajdziemy na nich skróty, inne pojazdy, budynki czy dziury, które wymagają boosta, by przez nie przeskoczyć.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym trybem Excitebike 64 jest sezon, który składa się z pięciu wyścigów (łącznie przygotowano dwadzieścia torów). Im więcej ich zaliczymy, tym więcej bonusowej zawartości odblokujemy. Podobnie jak w oryginale, twórcy do naszej dyspozycji oddali edytor, dzięki któremu sami możemy stworzyć najbardziej wykręcone tory.

 

Na tym nie koniec. Do dyspozycji mamy ponadto oryginalną wersję Excitebike oraz jej trójwymiarowy remake z idealnie odwzorowanymi torami (zwany Excite 3D), a także minigry nie polegające na ściganiu się, jak np. Stunt Course, Hill Climb, Soccer (motocykliści grają w niej wielką futbolówką wielkości ich samych) czy Desert Track, w którym jeżdżąc po losowo generowanych trasach należy zgasić dziesięć ognisk przejeżdżając po nich. Są też cheaty - wielkie głowy, niewidzialni zawodnicy, debug mode itd.

 

Excitebike 64 otrzymywał w swoim czasie bardzo wysokie noty. Recenzenci zwracali zwłaszcza uwagę na rozgrywkę, która była genialna w swej prostocie - podobnie zresztą jak oryginał.

 

Duchowym spadkobiercą Excitebike 64 było Excite Truck wydane dopiero na amerykańską premierę Wii.

Wideo - Excitebike 64

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper