Extreme-G

Extreme-G

7,3
11 oceny

Ocena wg platformy:

N64 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Probe Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.1997
Europa:
09.12.1997
Producent:
Probe Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.1997
Europa:
09.12.1997

Extreme-G - opis gry

Extreme-G to gra wyścigowa z udziałem futurystycznych motocyklów wyprodukowana przez studio Probe Entertainment i wydana przez Acclaim na Nintendo 64. Choć tytuł nie otrzymywał w momencie premiery powalających ocen, udało mu się wyewoluować w serię, która skończyła się na czterech częściach.

Zawody w Extreme-G odbywają się na zrujnowanie Ziemi. Ich uczestnicy ścigają się w futurystycznych motocyklach z silnikami napędzanymi plazmą - są to maszyny, które potrafią rozwijać prędkości rzędu 750km/h, co wyraźnie czuć podczas rozgrywki. Każda z nich posiada odmienne parametry i, to już tak na marginesie, potrafi generować dźwięki.

 

W grze znajdują się rozmaite warianty rozgrywki dla jednego i wielu graczy. Głównym trybem zabawy jest Extreme Contest, w którym do wyboru mamy trzy turnieje - Atomic (cztery tory), Critical Mass (osiem torów) i Meltdown (dwanaście). Zmagać można się dodatkowo na trzech poziomach trudności, a w razie wygranej odblokowujemy bonusową zawartość pod postacią nowych pojazdów, torów czy cheatów. Tory zaprojektowane są z głową, pozwalając nam pędzić na złamanie karku. Liczy się jednak nie tylko szybkość, ale także cwaniactwo, czyli umiejętność posługiwania się rozmaitymi power-upami. Do dyspozycji mamy między innymi rakiety, lasery, osłony oraz kilka broni specjalnych.

 

Pozostałe tryby w singlu to Practice Mode (pojedynczy wyścig, w którym wybieramy trasę i pojazd wg własnego uznania), Time Trials (próby pobicia rekordowych czasów) oraz Shoot-Em Up (zestrzeliwanie dronów). W multiplayu mamy do wyboru z kolei cztery inne warianty zabawy, czyli Cup (zawody survivalowe z udziałem szesnastu zawodników), Head to Head (wyścigi dla maksymalnie czterech osób), Flag Game (kolekcjonowanie flag) i Battle Arena (pojedynki na specjalnych arenach). Łącznie osiem trybów.

 

W momencie premiery Extreme-G otrzymywało oceny, których średnia oscylowała wokół ośmiu punktów na dziesięć możliwych. Produkcja Probe doczekała się jeszcze jednej kontynuacji na N64, kolejne dwie części trafiły już jednak na konsole następnej generacji.

Wideo - Extreme-G

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper