Excitebike

Excitebike

7,1
56 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 7.0
NES 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.1984
Europa:
01.09.1986
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.11.1984
Europa:
01.09.1986

Excitebike - opis gry

Excitebike to gra wyścigowa traktująca o motocrossie wyprodukowana przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Jej konwersja ukazała się też na Game Boy Advance w ramach serii ‘NES Classics’. Tytuł trafił do sprzedaży w 1984 roku, przy jego tworzeniu maczał palce między innymi Shigeru Miyamoto.

W Excitebike rywalizujemy w kilku trybach i naszym celem jest zajęcie pierwszego miejsca wykręcając jak najlepszy czas. Czasy, które należy pobić wyświetlane są na ekranie - albo na torze (to ten potrzebny by zająć pierwszą pozycję), albo w rogu (pozwalający zająć miejsce na podium, czyli osiągnąć niezbędne minimum).

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Tory przeważnie pełne są przeszkód i łatwo możemy się wykopyrtnąć. W takim przypadku zostajemy wyrzuceni na pobocze i musimy wklepywać A lub B, by jak najszybciej powrócić do rywalizacji. Do sterowania używamy dwóch przycisków odpowiedzialnych za przyspieszanie. Jeden działa zwyczajnie, drugi z kolei wyraźnie zwiększa naszą prędkość, ale wiąże się z nim pewien szkopuł - otóż jeśli przesadzimy z ‘boostem’ zwiększy się temperatura motocykla. Gdy przekroczy ona natomiast dopuszczalny poziom, będziemy zmuszeni kilka sekund odczekać wypadając z zawodów.

 

W Excitebike znajdziemy pięć torów oraz edytor, w którym z łatwością możemy stworzyć rzeczy przebijające to, co do gry wrzucili jej twórcy. W japońskiej wersji, używając przystawki zwanej Famicom Data Recorder, można je było nawet zapisywać.

 

Oprócz edytora do wyboru mamy też oczywiście inne tryby - możemy zadecydować czy chcemy ścigać się sami, czy z udziałem innych zawodników na torze (jest wtedy trudniej). Do dyspozycji mamy również multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Excitebike

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper