Mario Kart 64

Mario Kart 64

8,7
78 oceny

Ocena wg platformy:

N64 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
36 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.12.1996
Europa:
24.06.1997
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
36 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.12.1996
Europa:
24.06.1997

Mario Kart 64 - opis gry

Mario Kart 64 to zręcznościowa gra wyścigowa z udziałem popularnych postaci z uniwersum Super Mario. Grę wyprodukowało Nintendo z myślą o konsoli Nintendo 64. Była to druga część część serii, pierwsza ukazała się jeszcze na SNES-ie jako Super Mario Kart.

W grze do wyboru jest osiem postaci podzielonych według trzech kategorii wagowych. Są to Mario, Luigi, Peach, Toad, Yoshi, Bowser, Donkey Kong i Wario. Ścigają się oni na szesnastu trasach ulokowanych w miejscach znanych fanom platformówek z cyklu Super Mario. Wszystkie pełne są atrakcji pod postacią przeszkód i skrótów, a zawody urozmaicają jeszcze power-upy - boosty, skórki od banana przez które rywale wpadają w poślizg, pociski w kształcie żółwiego pancerza itd.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Twórcy przygotowali cztery tryby zabawy. Najważniejszy z nich to Grand Prix, gdzie gracz (lub dwóch graczy) uczestniczy w mistrzostwach składających się z czterech wyścigów po trzy okrążenia każdy. Wygrywa ten, kto uzbiera więcej punktów przyznawanych za zajętą pozycję, przy czym należy zająć co najmniej czwarte miejsce, by móc przejść dalej. Do wygrania są cztery puchary, w których można się ścigać na trzech poziomach trudności (do odblokowania jest jednak jeszcze czwarty z lustrzanym odbiciem torów).

 

Dalej jest Time Trial, czyli jazda na czas, w której do dyspozycji mamy trzy grzybki dające boosta. Po wybranej trasie ścigamy się sami, albo z duchem. Kolejny to Versus, czyli multi dla maksymalnie czterech osób, a ostatnim wariantem zabawy jest Battle, gdzie gracze walczą na arenach (sztuk cztery) o to, kto ostatni pozostanie na placu boju. O stanie ich zdrowia informują baloniki, które znikają gdy zawodnik zostaje trafiony jakimś ofensywnym power-upem. Gdy znikną wszystkie, odpada na dobre.

Wideo - Mario Kart 64

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper