Excite Truck

Excite Truck

6,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monster Games, Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.11.2006
Europa:
16.02.2007
Polska:
16.02.2007
Producent:
Monster Games, Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.11.2006
Europa:
16.02.2007
Polska:
16.02.2007

Excite Truck - opis gry

Excite Truck to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Monster Games i wydana przez Nintendo na Wii. Tytuł był duchową kontynuacją Excitebike z NES-a. Różnica pomiędzy tymi produkcjami polegała na tym, że tam gracze ścigali się motocyklami, a tu ciężarówkami.

Podczas rozgrywki nie korzystamy z nunchaka - używany jest tylko Wiilot i jego ruchowe funkcje. Zanim zaczniemy poważne ściganie bierzemy udział w testach, które mają cel oszlifować nasze umiejętności. Dopiero po ich zaliczeniu odblokowują się podstawowe tryby dla jednego i wielu graczy. Początkowo mamy do wyboru tylko trzy ciężarówki, jednak wraz z postępami ten wybór staje się szerszy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podczas rozgrywki znaczenie ma nie tylko pozycja na mecie, ale również liczba gwiazdek, które otrzymujemy wykonując różne efekciarskie manewry. Na koniec zawodów gra wystawia nam ocenę zależną od tego, jak bardzo widowiskowi byliśmy. W trybie singlowym zdobycie konkretnej oceny jest niezbędne żeby osiągnąć sukces, ale poza tym rozwiązanie to pozwala też odblokowywać nowe rzeczy - trasy, samochody, poziomy trudności itd. Rozgrywka w kilka aspektach nawiązuje do NES-owego oryginału. Tak jak tam, także i tutaj ważne jest to jak wylądujemy. Co więcej, przy odpalaniu boosta może się przegrzać silnik, co w wyraźny sposób zmniejsza na pewien czas prędkość pojazdu. Model jazdy nie ma oczywiście wiele wspólnego z realizmem. W grze zaimplementowano nawet rozwiązanie pozwalające deformować teren wokół za pomocą porozrzucanych tu i ówdzie specjalnych ikonek.

 

Produkcja Monster Games oferuje kilka podstawowych wariantów zabawy. Pierwszy to Excite Race, w którym możemy wziąć udział w różnych turniejach (część można odblokować spełniając konkretne wytyczne), dalej jest Challenge, czyli wyzwania testujące nasze umiejętności, oraz Versus - tryb wieloosobowy dla dwóch graczy. To jednak nie koniec. Do tego wszystkiego dochodzą bowiem niekiedy wariacje typu “Super” i “Mirror”, które, ogólnie rzecz biorąc, są wyższym stopniem trudności (w przypadku Mirror mamy rzecz jasna do czynienia z lustrzanym odbiciem zwykłych tras).

Wideo - Excite Truck

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper