Wave Race 64

Wave Race 64

7,9
30 oceny

Ocena wg platformy:

N64 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
33 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.09.1996
Europa:
29.04.1997
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
33 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.09.1996
Europa:
29.04.1997

Wave Race 64 - opis gry

Wave Race 64 to gra wyścigowa z udziałem skuterów wodnych wydana na Nintendo 64 niedługo po premierze konsoli. Za jej produkcję odpowiadało Nintendo. Według pierwotnych założeń Wave Race miało być future racerem, lecz ze względu na podobieństwo do F-Zero X z pomysłu zrezygnowano.

W Wave Race 64 ścigamy się po torach, które wyznaczają pływające boje. Występują one w dwóch rodzajach: są czerwone, które należy minąć z prawej strony, oraz żółte, mijane z lewej. Prawidłowa czynność w takim przypadku nagradzana jest boostem pozwalającym osiągnąć większą prędkość, nieprawidłowa - jej utratą. Pominięcie pięciu boi kończy się dyskwalifikacją, podobnie jak wypłynięcie poza trasę na dłużej niż pięć sekund.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra posiada kilka trybów zabawy, w tym multi dla dwóch osób. Główny to Championship, czyli mistrzostwa składające się z kilku wyścigów podczas których musimy zdobyć wyznaczoną ilość punktów otrzymywanych za pozycję na mecie. Do wyboru mamy cztery stopnie trudności (czwarty to Reverse z lustrzanym odbiciem podstawowych torów).

 

Kolejne to Time Trial (wykręcanie jak najlepszych czasów na wcześniej odblokowanych torach), Warm Up, w którym można trenować wykonywanie trików w Dolphin Park (i nigdzie więcej), oraz Stunt Mode. W tym ostatnim chodzi o wykręcanie jak najbardziej widowiskowych akrobacji w trakcie jednego okrążenia na wybranym torze. Istotną rolę odgrywa kreatywność, bowiem im więcej razy wykonamy dany trik, tym mniej otrzymujemy za niego punktów. Premiowane są także skoki przez obręcze.

 

We wszystkich wspomnianych trybach do wyboru mamy czterech zawodników, których cechują różne parametry.

 

Wave Race 64 otrzymywał w momencie premiery bardzo wysokie noty. Średnia ocen wynosiła ponad dziewięć punktów na dziesięć możliwych. Wrażenie robił zwłaszcza poziom oprawy graficznej, a w szczególności obłędne wykonanie wody.

Wideo - Wave Race 64

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper