Re-Volt

Re-Volt

7,3
56 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PSone 7.0
DC 7.8
N64 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acclaim Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.03.1999
Europa:
09.03.1999
Producent:
Acclaim Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.03.1999
Europa:
09.03.1999

Re-Volt - opis gry

Re-Volt to gra wyścigowa, w której gracze przejmują kontrolę nad zdalnie sterowanymi samochodzikami. Tytuł wyprodukowało i wydało Acclaim na PC, PlayStation, Segę Dreamcast i Nintendo 64 (powstawała też specjalna wersja na Xboxa, ale ją skasowano).

Gracz do wyboru ma łącznie 28 samochodzików oraz trzynaście tras, które umiejscowiono m.in. w sklepie z zabawkami, supermarkecie i na luksusowym statku (trasy mają dodatkowo swoje lustrzane odbicia, co wydłuża trochę żywotność gry). Oczywiście część zawartości wymaga odblokowania i nie jest dostępna od samego początku. Przed wyścigiem można wybrać cztery stopnie trudności. Są to kolejno: Rookie, Amateur, Advanced, Semi-Pro and Pro.

 

Re-Volt oferuje tryby dla pojedynczego gracza i multiplayer dla maksymalnie czterech osób (na sprzęcie Sony tylko dwóch). Mamy tu więc Single Race, czyli jeden szybki wyścig, Championship (mistrzostwa), Time Trial (standardowa jazda na czas po wybranym torze), Practice, tryb treningowy, w którym możemy swobodnie przemierzać dostępne tory ucząc się ich konstrukcji i poszukując skrótów, oraz Stunt Arena, gdzie na specjalnej planszy staramy się wyłapać gwiazdki umiejscowione w różnych trudno dostępnych miejscach. W multi są z kolei dwa warianty - Single Race i Battle Tag. Ten drugi to wieloosobowa wariacja Stunt Arena - najpierw musimy zdobyć gwiazdkę, a następnie utrzymać ją w swoim posiadaniu. Rzecz polega na tym, by nie tknął nas w tym czasie żaden rywal.

 

Sama rozgrywka jest oczywiście czysto zręcznościowa. Oprócz samego ścigania istotne jest też robienie użytku z porozrzucanych po torach power-upów. Do naszej dyspozycji oddano tu między innymi rakiety, gwiazdki zatrzymujące rywali podczas rywalizacji i błyskawice.

 

Dla osób, którym znudzi się zabawa w tych samych trybach, przygotowano także edytor tras. Z różnych dostępnych tam elementów możemy stworzyć najbardziej wydumane obiekty dostępne później w singlu i multi.

Wideo - Re-Volt

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper