Ecco: The Tides of Time

Ecco: The Tides of Time

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
SMD 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Novotrade International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
26.08.1994
Europa:
27.08.1994
Producent:
Novotrade International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
26.08.1994
Europa:
27.08.1994

Ecco: The Tides of Time - opis gry

Ecco: The Tides of Time to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Novotrade International i wydana przez Segę między innymi na Mega Drive i PC (Steam). Tytuł był bezpośrednią kontynuacją Ecco the Dolphin.

The Tides of Time rozgrywa się pewien czas po pierwszej części. Rasa wrogo nastawionych obcych została pokonana przez dzielnego delfina, w związku z czym wszyscy mieszkańcy planety mogli odsapnąć. Niestety, pokój nie trwa wiecznie. Jednego dnia ocean nawiedza wielkie trzęsienie ziemi, które omal nie uśmierca Ecco. Jak się wkrótce okazuje, Asterite, istota, która pomogła mu ostatnim razem, została zabita. Przez kogo? Nie wiadomo. Jednak przed mieszkańcami podwodnego świata rysują się kiepskie perspektywy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka wygląda bardzo podobnie jak w pierwowzorze. Ecco pływa po oceanach i rozprawia się z przeszkadzajkami (różnymi oceanicznymi stworzeniami) nacierając na nie ‘z byka’. Może on ponadto nawiązywać kontakt z innymi przedstawicielami morskiej fauny i używać zdolności echolokacji, która daje dostęp do mapy ułatwiającej orientację w terenie. Tak jak w 'jedynce', co jakiś czas nasz podopieczny musi się wynurzyć, by nabrać powietrza.

 

Kontynuacja Ecco the Dolphin wprowadza kilka nowości. Są to np. nowe wyzwania polegające na podążaniu za innymi delfinami, poszukiwaniu pozostałości po Asterite lub przepływaniu przez obręcze. Te ostatnie rozgrywają się w pseudotrójwymiarowym środowisku. Ecco posiada również dostęp do nowych dopałek, np. “metasphere”, która umożliwia przeistoczenie się w inne zwierzę. Jest to mewa, meduza, rekin, ławica ryb i -- choć to nie żadne stworzenie -- dron obcych. Transformacja zależna jest od poziomu, na jakim aktualnie przebywamy.

Wideo - Ecco: The Tides of Time

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper