Sonic CD

Sonic CD

7,7
23 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 7.8
X360 9.0
SMD 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
14.12.2011
Europa:
14.12.2011
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
14.12.2011
Europa:
14.12.2011

Sonic CD - opis gry

Sonic CD to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega CD (przystawkę z napędem CD do Mega Drive), a następnie został przeniesiony na inne platformy, m.in. komputery osobiste, PlayStation 3 i Xbox 360. Zdaniem wielu Sonic CD uchodzi za najlepszą odsłonę serii z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej.

Historia zaczyna się wraz z przybyciem Sonica i Amy do Never Lake, gdzie, w ostatni miesiąc roku, ma pojawiać się tzw. mała planeta (znana także jako planeta cudów). I ta faktycznie się pojawia, lecz zarazem okazuje się, że Doctor Robotnik uczynił z niej twierdzę, za pomocą której chce uzyskać kontrolę nad czasem. Żeby było ciekawiej, mechaniczny klon Sonica, Metal Sonic, porywa Amy.

Zadaniem głównego bohatera jest znalezienie siedmiu kamieni czasu, pokonanie Robotnika oraz uratowanie Amy. Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzednich części - Sonic przedziera się przez kolejne plansze rozwijając wielkie prędkości i kolekcjonując złote pierścienie, które uodparniają go na razy przeciwników. Na przejście czeka tu w sumie siedem światów składające się z trzech mniejszych leveli (dwa ‘zwykłe’ i starcie z bossem).

To, co wyróżnia Sonic CD to mechanika związana z czasem. W trakcie przechodzenia ‘zwykłych’ poziomów możemy natknąć się na specjalne znaki pozwalające podróżować bohaterowi między epokami. Wybierając przeszłość lub przyszłość i rozpędzając się Sonic trafi w pożądane miejsce. Nie jest to bez znaczenia. Epoki różnią się layoutem, przeciwnikami oraz przeszkodami.

Po zdobyciu co najmniej 50 pierścieni i dobrnięciu z nimi do końca poziomu możemy spróbować sił na bonusowej planszy. Akcję obserwujemy wówczas zza pleców Sonica a naszym zadaniem jest zniszczenie kilku UFO. Jeśli się uda, zdobywamy kamień czasu. Siedem pozwoli odblokować dobre zakończenie.

Co warto dodać, wydane po latach wersje na PC/PS3/X360 mogą pochwalić się pewnymi dodatkami. Jest to nie tylko Spin Dash obecny w Sonic the Hedgehog 2, ale także obecność Tailsa jako grywalnej postaci. Jest on dostępny po jednokrotnym przejściu gry i posiada zestaw unikalnych dla siebie umiejętności.

Wideo - Sonic CD

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper