Ecco the Dolphin

Ecco the Dolphin

7,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
X360 9.0
SMD 7.7
SMS 9.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Novotrade International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
07.1993
Europa:
07.1993
Producent:
Novotrade International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
07.1993
Europa:
07.1993

Ecco the Dolphin - opis gry

Ecco the Dolphin to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Novotrade International (w późniejszych latach Appaloosa Interactive) i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na różne platformy, między innymi Mega Drive, Master System, komputery osobiste i Xbox 360.

Gra pozwala nam się wcielić w delfina o imieniu Ecco, który wyrusza w długą i pełną niebezpieczeństw podróż, by uratować świat przed zagrożeniem ze strony wrogo nastawionych pozaziemskich istot. Aby sprostać zadaniu, odwiedzi nawet różne epoki historyczne.

 

Akcja, jak można się spodziewać, dzieje się wyłącznie pod wodą. Ecco posiada kilka umiejętności, które pomagają mu w zmaganiach. Przede wszystkim potrafi nacierać, co pomaga mu eliminować naprzykrzającą się morską florę i faunę, ale poza tym jest również w stanie porozumiewać się z innymi mieszkańcami oceanu, dzięki czemu może pozyskiwać rozmaite przydatne informacje. Nasz podopieczny posiada ponadto zdolność echolokacji, która pozwala zapoznać się z mapą miejsca, jakie akurat odwiedzamy. Funkcję przydatną, bowiem poszczególne poziomy nie są całkowicie liniowe. Znajdziemy na nich nierzadko zamknięte przejścia wymagające odnalezienia klucza.

 

Ecco jest ssakiem, dlatego co jakiś czas musi się wynurzyć z wody, by nabrać powietrza. Jeśli nie zdążymy go uzupełnić - delfin zacznie tracić energię. Energię traci też oczywiście po wejściu w kontakt z przeciwnikami. By zregenerować zdrowie musimy zjadać ryby lub ‘śpiewać’ w wybranych miejscach (umiejętność tą można updgrade’ować dwukrotnie w trakcie przygody).

 

Ecco the Dolphin różnił się nieco w zależności od wersji - nie tylko grafiką (wersja na Master System jest pod tym względem wyraźnie uboższa od pozostałych), ale także projektem poziomów.

Wideo - Ecco the Dolphin

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper