Sonic the Hedgehog 3

Sonic the Hedgehog 3

8,4
26 oceny

Ocena wg platformy:

X360 8.5
SMD 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.02.1994
Europa:
24.02.1994
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.02.1994
Europa:
24.02.1994

Sonic the Hedgehog 3 - opis gry

Sonic the Hedgehog 3 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega Drive, a w późniejszych latach trafiał także na inne sprzęty, między innymi Xboxa 360. Kilkukrotnie był również częścią składanek.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części. Sonic pokonał w niej szalonego naukowca Ivo Robotnika, którego kosmiczna baza rozbiła się na latającej wyspie o nazwie Angel Island. Tam antagonista próbuje wylizać rany, by ponownie spróbować zawojować świat, w czym tytułowy bohater musi mu przeszkodzić. Na wspomnianej wyspie spotyka też Knucklesa, ostatniego przedstawiciela zaginionej cywilizacji, który jest strażnikiem kryształu o potężnej mocy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobnie jak w części drugiej, do wyboru mamy dwie postacie (Sonic i Tails) oraz wariant, w którym podczas przygody obie działają jednocześnie. W takim przypadku drugi gracz może dołączyć do zabawy w każdej chwili. Na przejście czeka sześć światów - każdy składa się z dwóch plansz i starcia z bossem.

Obie dostępne postacie dysponują tym razem unikalnymi umiejętnościami, które można włączyć jeśli będąc w powietrzu wciśniemy przycisk odpowiedzialny za skok. Sonic ma w ten sposób dostęp do osłony, a Tails potrafi latać lub pływać, co daje mu możliwość dostania się w miejsca poza zasięgiem ponaddźwiękowego jeża.

Do ‘trójki’ wraca oczywiście zbieranie złotych pierścieni. Zgarniając te większe otrzymujemy dostęp do bonusowego etapu, gdzie nasze zadanie polega na kolekcjonowaniu niebieskich kul. Wykonanie zadania nagradzane jest kryształem, a uzbieranie siedmiu, czyli wszystkich, pozwala obejrzeć prawdziwe zakończenie i przetransformować głównego bohatera w Super Sonica.

Oprócz głównego ‘wątku’ gra oferuje również multiplayerową rywalizację, w której, mając trzech bohaterów do wyboru (standardowa dwójka plus Knuckles) ścigamy się po specjalnej planszy.

Wideo - Sonic the Hedgehog 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper