Disney's Aladdin

Disney's Aladdin

7,9
67 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
NES 7.6
SMD 8.1
AMIGA 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Virgin Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Virgin Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Disney's Aladdin - opis gry

Disney’s Aladdin to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Virgin Interactive. Tytuł ukazał się najpierw na Mega Drive, a następnie został przeniesiony także na inne platformy, między innymi komputery PC i Amiga oraz konsole Nintendo Entertainment System i Game Boy. Gra bazuje na filmie animowanym wytwórni Disney, jednak nie należy jej mylić z produkcją Capcomu, która ukazała się na SNES-ie.

Produkcja Virgin Interactive opowiada historię przedstawioną w filmie. Wcielamy się tutaj w ubogiego młodzieńca Aladyna z Agrabahu, który pewnego razu wplątuje się w poważną intrygę. Od wielkiego wezyra Jafara otrzymuje on zadania odnalezienia lampy, która okazuje się być magiczna. Jafar chce ją do swych niecnych czynów, główny bohater ma natomiast zamiar za jej pomocą zdobyć serce księżniczki Jasmine i wcale nie zamierza zwracać znaleziska.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aladdin od Virgin jest dwuwymiarową platformówką, ale pewien nacisk położono tu także na eksplorację, a nie tylko omijanie przeszkód. Poziomy są całkiem rozległe i bazują na miejscówkach, które gracze mogą znać z filmu. Wypełnione są rozmaitymi znajdźkami, np. jabłkami, którymi możemy rzucać w przeciwników, oraz świecidełkami umożliwiającymi później zakup żyć. Przeważnie rzecz polega na tym bym dobrnąć do wyjścia, ale tu i ówdzie pojawiają się też inne wyzwania: latanie dywanem, szukanie konkretnych przedmiotów itd.

Nasz podopieczny może też walczyć do czego służy mu miecz. Nie tylko szlachtuje nim przeciwników, ale także potrafi odbijać lecące w jego stronę pociski. Wspomniane jabłka służą z kolei do chwilowego unieruchamiania oponentów (choć nie wszystkich), co ułatwia ich eliminowanie.

Warto dodać, że Aladdin to Virgin robił w swoim czasie wrażenie zwłaszcza animacją. Jest tego powód - za ten aspekt produkcji odpowiadała wytwórnia Disneya.

Wideo - Disney's Aladdin

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper