Capt'n Havoc

Capt'n Havoc

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Data East
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Data East
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Capt'n Havoc - opis gry

Capt’n Havoc (w USA High Seas Havoc) to dwuwymiarowy platformer wyprodukowany przez japońskie Data East i wydany w Europie przez Codemasters. Gra ukazała się tylko na konsoli Sega Mega Drive.

Tytułowy Havoc to młody poszukiwacz skarbów, który podróżuje wraz ze swoim kompanem Tide’m. Pewnego razu znajduje on nieprzytomną dziewczynę o imieniu Bridget, która posiada przy sobie mapę z zaznaczonym na niej miejscem ukrycia legendarnego skarbu. Niestety, pojawienie się pirata Bernardo wieńczy wszelkie dalekosiężne plany. Porywa on towarzyszy Havoca wraz z mapą, w związku z czym ten musi ich wszystkich odbić.

 

Capt’n Havoc to standardowy dwuwymiarowy platformer. Można by wręcz powiedzieć: bardzo standardowy. Nasz podopieczny, który jest antropomorficzną foką, potrafi skakać, turlać się lub atakować przeciwników. Robi to na dwa sposoby - traktując ich z kopa lub skacząc im po głowach. Po drodze zbiera świecidełka (znalezienie stu nagradzane jest nowym życiem) i zgarnia zawartość skrzyń ze skarbami, np. medykamenty regenerujące zdrowie (o jego stanie informuje pasek). W produkcji Data East nie ma żadnych bonusowych stage’ów pozwalających dodatkowo wypchać sobie kieszenie dobrami.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki otrzymujemy do wyboru trzy stopnie trudności, ale nie ma pomiędzy nimi jakichś szczególnych różnic. Gra początkowo nie stawia wysoko poprzeczki, ale z każdym kolejnym poziomem wyzwanie staje się coraz poważniejsze. Odwiedzimy tu między innymi dno oceanu, góry, fabrykę, jaskinie itd.

Wideo - Capt'n Havoc

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper