Ristar

Ristar

7,4
13 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
16.02.1995
Europa:
18.02.1995
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
16.02.1995
Europa:
18.02.1995

Ristar - opis gry

Ristar to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę na Mega Drive oraz Game Gear (wersja ta jednak mocno różniła się od tej ze stacjonarnej konsoli). Tytuł, choć oceniany dobrze, nie doczekał się kontynuacji, ale trafiał później także na różne platformy dystrybucji cyfrowej, np. Virtual Console.

Ristar to tytułowy bohater - jego cechą szczególną jest to, że posiada on głowę w kształcie gwiazdy. Jego zadaniem jest (a założenia fabularne różnią się nieco w zależności od wersji) uratować swojego ojca, legendarnego bohatera, porwanego przez kosmicznego pirata Kaisera Greedy’ego.

 

Rozgrywka przypomina nieco takie gry jak Sonic the Hedgehog (Yuji Naka był zresztą jednym z designerów Ristara), choć w produkcji Sonic Team główny bohater wyróżnia się specjalną umiejętnością - możliwością wyciągania swych długich ramion. Można ich używać nie tylko do walki, ale również do interakcji z otoczeniem.

 

Na przejście czeka tu sześć planet i każda z nich składa się z dwóch poziomów (nie licząc tych bonusowych). Pierwszy wieńczy starcie z mini-bossem, drugi - z ‘dużym’ bossem. Na każdym z nich nasze zadanie polega na przejściu z punktu A do punktu B. Plansze wypełnione są oczywiście elementami, które proszą się o to, by zrobić użytek ze specjalnej zdolności Ristara. Są to słupki, gałęzie, poręcze i dziury, do których nasz podopieczny może sięgnąć, by zgarnąć cenne znajdźki (są one również dostępne w skrzyniach).

 

O stanie zdrowia podopiecznego informują gwiazdki - mamy ich maksymalnie cztery. Ristar traci jedną gdy wejdzie w kontakt z kimś lub czymś nieprzyjemnym. Jeśli przepadną wszystkie, traci też życie.

Wideo - Ristar

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper