Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.8
PS2 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom Production Studio 1
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
17.02.2005
Europa:
24.03.2005
Polska:
24.03.2005
Producent:
Capcom Production Studio 1
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
17.02.2005
Europa:
24.03.2005
Polska:
24.03.2005

Devil May Cry 3: Dante's Awakening - opis gry

Devil May Cry 3: Dante's Awakening to gra akcji z gatunku slasher wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Capcom w marcu 2005 roku na konsolę PlayStation 2. „Trójka” uchodzi za jedną z najlepszych odsłon serii. We wrześniu 2006 roku w sprzedaży ukazała się wersja o podtytule Special Edition, gdzie gracz mógł przejąć kontrolę nad bratem głównego bohatera - Vergilem. W 2020 roku gra zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch.

Głównym bohaterem gier z serii Devil May Cry jest łowca demonów, syn legendarnego Spardy - Dante. Mężczyzna jest w połowie człowiekiem, a w połowie demonem i musi w przyszłości zmierzyć się z wszechmocnym władcą podziemnego świata. Dante’s Awakening rozpoczyna się sekwencją na wieży Temen-ni-gru, która stała się areną walki pomiędzy nim a jego bratem, Vergilem. Historia, jaką powiada DMC 3, rozgrywa się zanim łowca demonów założył agencję o nazwie „Devil May Cry” i stanowi prequel do wydarzeń z „jedynki” i „dwójki”. Rozgrywka w produkcji Capcomu definiuje gatunek slasherów. Kolejne etapy zostały podzielone na misje, w których gracz walczy z groteskowymi przeciwnikami przy jednoczesnym użyciu broni białej i palnej, mierzy się z fragmentami platformowymi oraz rozwiązuje okazjonalne zagadki logiczne. Każda misja poddawana jest ocenie, gdzie „S” to możliwie najwyższa nota, a „D” - najsłabsza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przy okazji trzeciej części Capcom wprowadził do systemu walki małą rewolucję dzięki zaimplementowaniu różnych stylów, jakie wybiera się na początku każdej misji. Twórcy przygotowali cztery różne możliwości, w zależności od preferencji graczy: Trickster, Gunslinger, Swordmaster oraz Royal Guard. W Dante’s Awakening naraz można nosić ze sobą jedynie po dwie sztuki zarówno broni palnej, jak i białej. Wyboru trzeba dokonać na początku etapu lub po napotkaniu złotej klepsydry występującej przeważnie raz na poziom. Różnego rodzaju „pukawki” zmienia się przy pomocy „L2”, natomiast oręż poprzez „R2”. Tradycyjnie już po napełnieniu specjalnego paska możemy transformować Dantego w potężnego demona dzięki zdolności Devil Trigger. Bohater jest wówczas prawie nietykalny, samemu zadając znacznie większa obrażenia niż normalnie. Nie brakuje w DMC 3 starć z bossami, a na każdego z nich trzeba znaleźć odpowiedni sposób.

W dniu premiery Devil May Cry 3: Dante's Awakening wytyczało standardy dla gier akcji na PlayStation 2. Oprócz wysokiej jakości grafiki, uwagę zwraca oryginalny design oraz niepowtarzalny klimat, nawiązujący do pierwszej odsłony serii.

Wideo - Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper